Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ideiglenes személyivel utazhat...

Ideiglenes személyivel utazhat a gyerek velünk horvátországba?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre hogy lejárt a gyerekem személyi igazolványa. Most csináltatunk másikat. De hétfőn meg már utaznánk. Baj lehet abbol ha csak az ideiglenes személyit tudom megmutatni a határnál? Viasza fordíthatnak?
2019. jún. 19. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

vissza

csináltass útlevelet neki 24órás szolgáltatással!

2019. jún. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2019. jún. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Tudtommal Horvátország az EU tagja tehát nem állítanak meg a határnál (már ha autóval mentek).

Persze ha rendőr valamiért igazoltatja a gyereket, akkor az ideiglenes személyit nem fogja elfogadni.

2019. jún. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A konzuli szolgálat szerint lehet vele utazni: [link]

Én rákérdeznék holnap a nagykövetségen vagy valami pontosabb helyen.

2019. jún. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

#4 Ez neked nem elég pontos? :-)


Ahogy az előző válaszoló is belinkelte jó az ideiglenes személyi! A kártya formájú.

2019. jún. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

20:16

"Tudtommal Horvátország az EU tagja tehát nem állítanak meg a határnál (már ha autóval mentek)."


Miért érzel késztetést a válaszadásra, ha eleve nem tudod a választ és még az életben nem lépted át a horvát határt sem??!

2019. jún. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os: hát mit tudtál volna hozzászólni a témához ha én nem szólok hozzá? :)

Sok hülyeség van a gyk-n, eggyel több vagy kevesebb nem oszt, nem szoroz. :) Valóban nem jártam még Horvátországba, de nem írta a kérdező, hogy csak az szólhat hozzá aki már járt ott.

2019. jún. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Horvát határon van ellenőrzés, hetente járok. Az tényleg ne írjon, aki nem jár arra. Sőt, román határon is van, pedig szintén EU.
2019. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tisztàzzuk akkor: a határellenőrzést csak a schengeni övezeten belül szüntették meg (és időszakosan ott is visszaállitható, ld Hegyeshalom). Ezért kell Horvátország és Románia felé is útlevélellenőrzésen átesni. Vámvizsgálat viszont valóban nincs az EU-n belül.


A Konzuli Szolgálat információi pontosak szoktak lenni, legalábbis olyan térségekben, ahol stabil a kormányzat. Ha ott azt írják, jó az ideiglenes személyi, akkor rendben vagytok. Fontos azonban, hogy ideiglenes személyi alatt ilyenkor is a kàrtya formàtumút kell érteni, nem a belföldön személyazonosság igazolására ideiglenesen alkalmas A4-es pecsétes papírt.

2019. jún. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!