Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországba útlevél nélkül...

Olaszországba útlevél nélkül ugye lehet menni? A személyi elég?

Figyelt kérdés
Autóval Szlovénián keresztül mennék

2019. júl. 8. 01:53
 1/9 subrette ***** válasza:
100%
Magyarország és Szlovénia 2004 óta EU tag. Olaszország még régebben. 2007 óta a Schengeni övezet tagjai vagyunk. Elég a személyi igazolvány és határellenőrzés sincs.
2019. júl. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tökéletes választ adott az első, kicsit kiegészíteném:

"és határellenőrzés sincs." - általában... de előfordult már, hogy valami nagyobb galiba miatt beálltak a határra az olaszok és ellenőrizték a kocsikat.

2019. júl. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Határellenőrzés -szinte- nincsen.

Csak úgy veszed észre, hogy ott vagy, hogy már olaszul van kiírva minden.

2019. júl. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Hol éltél eddig? Barlangban? 15 év EU tagsàg után nem hiszem el hogy ez a kérdés valakiben is felmerülhet
2019. júl. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Szia!

Az én nyuggernagymamám mentalitásán mozoghatsz ha nem jutott el a tudatodig hogy mindenhova elég a személyi!

2019. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

" hogy mindenhova elég a személyi!"


Hova mindenhova?

Mert azért van Európán belül néhány ország, ahová bizony nem elég a személyi: pl. mindjárt Ukrajna, Törökország, Fehéroroszország.

2019. júl. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kultúrált válaszokat, akik szerint pedig barlangban és a múltban élek azoknak üzenném, hogy nem az volt a kérdésem, hogy ezek az országok az EU tagállamai vagy sem, egyébként megemlíteném, hogy például a horvát határon (hiába tagállam) mindig van ellenőrzés és még sosem próbáltam csak személyivel útlevél nélkül külföldre utazni, ezért fordulhatott meg a fejemben ez a teljesen abszurd kérdés. Egyébként ha jól tudom ez az oldal arra van, hogy olyan kérdéseket lehet feltenni, amiben bizonytalan vagyok és segítséget várna az ember és nem oltogatásokat.
2019. júl. 8. 22:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Nemazért mondtam mert oltogatni akarnálak de tényleg a nyuggernagyanyám tisztában van vele hogy elég a személyi.
2019. júl. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 subrette ***** válasza:

A magyar-horvát (és szlovén-horvát) határon azért van ellenőrzés, mert ugyan Horvátország 2013. július 1-óta az EU tagja, de a Schengeni övezetben nincs benne. Ezért a Schengeni övezetbe tartozó EU-s szomszédai felé határellenőrzés van, mert az a Schengeni övezet külső határa. Vámellenőrzés nincs, mert az EU-n belül nincsenek vámok.

Hasonló volt a helyzet Magyarország EU-szomszédaink felé eső határain EU-csatlakozásunk után, de a Schengeni övezethez való csatlakozásunk előtt, azaz 2004-2007 között.

2019. júl. 9. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!