Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba inkább eurót...

Horvátországba inkább eurót vagy kunát vigyünk?

Figyelt kérdés

Ha mindkettőt, akkor milyen arányban, milyenek ott az árak? Nem kifejezetten a legdrágább helyekre szeretnénk menni, ahol sok turista van, de azért nem is szendvicsen akarunk élni 4 napig.

Én úgy tudom, hogy eurót nem sok helyen fogadnak el ott, vagy ha mégis, szarul váltják eléggé.

4 napra Splitbe mennyi pénzt váltson kb egy fő? Váltani gondolom még itthon érdemes, plusz mellette kártyát gondoltam használni, otp-s vagyok.


2019. júl. 14. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Kunát vigyél.
2019. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Meg is válaszoltad a kérdésed.

Szóval kuna! :)

2019. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
2019. júl. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ, itthon mennyiért jutsz hozzá egyikhez és másikhoz.

Egy példa: ha tavaly vettél eurót, ott átváltottad kunára, majd szépen kiszámoltad, hogy az összes kunád így mennyi forintba jött, akkor 3-4%-kal jobban jártál, mintha itt kunát vettél volna. Ez azt jelenti, ott minden 100 kunád helyett itthon 96-ot kaptál volna.

Ez azonban lehet a fordítottja is. Akérdés, hogy mondjuk 1000 kuna esetén mekkora fáradságot és idegeskedést ér meg neked 40 kuna.

2019. júl. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi sosem váltunk pénz. Mindenre bankkártyát használunk.
2019. júl. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!