Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Valójában ilyen "félelmetes"...

Valójában ilyen "félelmetes" Budapest?

Figyelt kérdés
Néha az alföldről egy kisebb faluról fel jövünk Pestre szétnézni, dolgokat intézni, de nagyon sokkoloak az emberek, vagy csak nekem nem megszokott ez, mindig kiabálnak, néznek, egy munkás a kocsiból mondta nekem de megb***nalak es bámult, pedig megjegyzem nem voltam kirívóan öltözködve, csupán egyberuhába voltam, mennek egymásnak az emberek nem törődve a másikkal ez Budapest minden részén így van, vagy csak a Központ fele? Nekem ha ide kéne költöznöm inkább hajlektalan lennék ott ahol a lakok, mert itt szó szerint szorongok, pedig szoktam városokba járni pl:Szeged de ott semelyik részén nincsen semmi baj..

2019. aug. 7. 17:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Budapestiként, szerintem budapest belvárosa, főleg a pesti oldal, 4-6 villamos vonala undorító közeg, de csomó nyugodtabb városrész is van, és azok annyira nem is drágább mint a belső kerületek.
2019. aug. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem félelmetes. Kicsit hozzá kell szokni, de semmi félelmetes nincs benne. Falu után erthető ha sok inger ér. Ezért zavar valoszínű
2019. aug. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen azzal a villamossal is szoktunk menni neha meg annak környékén vagyunk, de ennyi őrült ember én még egy helyen nem lattam 🤣
2019. aug. 7. 17:48
 4/14 A kérdező kommentje:
Itt este a lábamat ki se merném tenni az utcára mert minden sarkon attol félnék hogy elougrik valaki es megerőszakol, estleg megkésel, kilop ha nem adok neki cigit stb..
2019. aug. 7. 17:49
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

"egy munkás a kocsiból mondta nekem de megb***nalak"


Ezért kár volt ennyit utaznod.

Ezt helyben is megkaphatod, bárhol is vagy.

2019. aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Született budapestiként (kőbányai) nem tartom félelmetesnek Budapestet. De elhiszem, hogy aki vidéken él, és nagy ritkán Budapestre megy, annak sokkoló lehet pár dolog amivel szembesül. Én amikor igazi faluba megyek pár napra, engem sokkol, hogy nem hallom a villamos, busz hangját, furcsa nekem, hogy valaki fingik egyet, és az egész falu már úgy tudja, hogy befosott az illető. Ha sétálok a kis utcában, minden lakó kint támaszkodik a kerítésen, lesi mit csinálok.

Az ember amit megszokott azt elviseli, amit nem az sokkolja.

2019. aug. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Azok a melósok 99% hogy vidékről jöttek, Budapesten nem igen vannak helyi munkások.

Főleg nem tudom ilyen parasztok.

Szóval lehet hogy földieid...

2019. aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagyok tősgyökeres budapesti, de jó sok ideje itt élek és mára sokkal inkább a vidéki Magyarország a sokkoló. A sokkal durvábban jelenlevő alkoholizmus, kilátástalanság, munkanélküliség, az uram-bátyám viszonyok, a fejlődés hiánya, a helyi kiskirálynak, uzsorásnak, polginak való kiszolgáltatottság, a pénztelenség. És akkor még ezer más dologról nem beszéltünk, itt ha este kitalálom, hogy moziba megyek, akkor húsz perc múlva a teremben ülök, de mozi helyett választhatok kiállítást, fine dining éttermet, színházat, romkocsmát, borbárt vagy bármi mást nagyjából.

Budapest világszinten is igen biztonságos nagyváros, voltam 70+ országban, de a legtöbb fővárosban ennél sokkal inkább észnél kell lenni. Itt csak a taxisok a suttyók, de ők bárhol a világon az emberiség abszolút söpredékei.

2019. aug. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Én 5 éve költöztem Budapestre. Mikor vidéken éltem, és csak alkalmanként voltam a fővárosban, nekem is ijesztő volt, aztán hamar megszoktam. A rosszarcok, kéregetők, beszólogatók eleve azokkal foglalkoznak nagyrészt, akik bizonytalanok, tehát feltehetőleg nem itt élnek. Ezért van az, hogy ezt egy született pesti eleve nem tapasztalja, aki ide költözött is ritkán, illetve egy idő után immunissá válik az ember, ha mégis. Nekem is mordor volt a Blaha, a Boráros tér, de már megszoktam, egyedül talán a Nyugati aluljáró sok nekem, de arra ritkán járok. Emellett egy szegény kerületben élek, de mégis nyugi van itt.
2019. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Én fél éve költöztem fel Szegedről és tényleg brutális hogy mennyire lepattant ez a város. Aggresszív kretének mindenhol, hétvégén meg szétdrogozott emberektől mozdulni nem lehet. Szerencsére a cégnek van irodája Bécsben, ahogy lehet átkérem magam oda.
2019. aug. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!