Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Nyíregyháza-Budapest vonattal?...

Nyíregyháza-Budapest vonattal? Tényleg ilyen hosszú a menetidő vagy én értelmeztem rosszul?

Figyelt kérdés

Nemsokára Budapestre utazok vonattal. Reggel 8-ra kéne odaérnem, de még a hajnal 3-4-kor induló vonatok sem érnek oda 8-ra. Ez létezik?

Előző nap nem tudok odautazni munka miatt, kocsim nincs. Néztem az Oszkár telekocsit is, de az sem indul olyan korán, hogy 8-ra ott legyek. Így lehetetlen odaérni? Ez komoly?


2019. aug. 1. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Mit mást vártál? Ez ma a magyar vasút
2019. aug. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az első sebes fél 5-kor indul, sok helyen megáll, ráadásul Szolnok felé megy és nem Miskolc, ezért hosszú a menetidő és ér oda negyed 9-re.
2019. aug. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1: Azért engem megdöbbentett. Ritkán járok vonattal. Tiszta szégyen, hogy kocsi nélkül meg van lőve az ember.Így nem sok értelme van a tömegközelekedésnek. Bár nem kéne meglepődnöm. Barátom megyén belül 70 km-re lakik, ami busszal 2 óra hossza. Az is borzasztó. Az is vonattal 3 óra lenne!!


#2: Értem, köszönöm! Nekem a negyed 9 már késő sajnos. Nem tudom, hogy fogom megoldani.

2019. aug. 1. 21:17
 4/12 anonim ***** válasza:

Még addig hirdethet más autós is.

Vagy szállj meg félúton arra az éjszakára!

2019. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, kocsival is 4 óra, nézd meg a menetidőket az Oszkáron!
2019. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4: Igen én is gondoltam erre. Köszi!


#5: Dehogy 4 óra. Autópályán 2 óra alatt odaértünk már nem is egyszer. Normális sebességgel, tehàt nem gyorsabban mint lehet.

2019. aug. 1. 21:25
 7/12 anonim ***** válasza:
Komolyan? De nézem az oldalt és 3,5 óránál rövidebb utat még nem láttam.
2019. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyik barátnőm múlt héten volt Oszkárral Budapesten. 10-kor idultak, 12 előtt már ott voltak. Pedig vihar is volt közben az úton, szóval lassítani kellett sokszor.
2019. aug. 1. 21:56
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
De a belvárosban, vagy a várostáblánál? Nem mindegy.:)
2019. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Debrecenből 4:05-kor már indul vonat 7:15 Kőbánya-Kispest ill. vágányzár után 7:25 körüli Nyugati erkezessel. Ha odáig eljutsz, már nyert ügyed van.


Amúgy meg szerintem nem az a jellemző utazási igény, hogy brutál korán induljon az ember, de 8-ra már legyen az irodában/előadáson/orvosnál. Létező igény, de nem markáns. A többség vagy heti ingázó és eleve van hol laknia vagy ennél rugalmasabb az érkezési idő tekintetében. Ezzel együtt persze vizsgálandó kérdés, hogy Nyíregyháza-Debrecen viszonylatban nem volna-e szükség éjszakai közlekedésre valamilyen formában és az mrllesleg ezt a kérdést is feloldanà.


Az pedig egy természetes dolog, hogy a tömegközlekedés sok esetben lassabb az egyéninél, hiszen nem a te konkrét viszonylatodra tervezik a hálózatot, hanem a lehető legtöbb utazási igény optimális kiszolgálására. És az élet úgy hozta, hogy ezt eleink Nyíregyháza-Budapest viszonylatra vetítve bizony miskolci és ceglédi kerülővel oldották meg vasúton. Később épült jóval rövidebb útvonalon autópálya is, de làss csodát: a Budapest-Nyíregyháza buszok sem gyorsabbak a vonatnál, mert még utasokat gyűjtenek-terítenek a szabolcsi megyeszékhely előtt. Mert így hatékony.

2019. aug. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!