Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Valójában ilyen "félelmetes"...

Valójában ilyen "félelmetes" Budapest?

Figyelt kérdés
Néha az alföldről egy kisebb faluról fel jövünk Pestre szétnézni, dolgokat intézni, de nagyon sokkoloak az emberek, vagy csak nekem nem megszokott ez, mindig kiabálnak, néznek, egy munkás a kocsiból mondta nekem de megb***nalak es bámult, pedig megjegyzem nem voltam kirívóan öltözködve, csupán egyberuhába voltam, mennek egymásnak az emberek nem törődve a másikkal ez Budapest minden részén így van, vagy csak a Központ fele? Nekem ha ide kéne költöznöm inkább hajlektalan lennék ott ahol a lakok, mert itt szó szerint szorongok, pedig szoktam városokba járni pl:Szeged de ott semelyik részén nincsen semmi baj..

2019. aug. 7. 17:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
7 évet éltem Pesten, semmi baj nem ért, pedig egy 45 kilós nő vagyok és többször kellett spiccesen éjszaka hazatalálnom. Persze észnél kell lenni, de ez a világ bármely pontjára igaz.
2019. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
82%

Az emberek úgy általában nem sokkolóak, nyilván van egy hangos kisebbség ami elég rossz benyomást tud kelteni. Az építőipari munkások, főleg a segédmunkások nagy része ukrán vagy erdélyi roma. A magyar munkások jelentős hányada határon túlról vagy az ország keleti részeiből jött Budapestre dolgozni. Tehát ők legtöbbször nem budapestiek és idényszerűen vannak itt.

Én Budapesten nőttem fel, aztán laktam az agglomerációban ami nyugis volt, de igazából akár munka vagy szórakozás végett mindenki Budapestre jár, mert nincs ott semmi.

Esztergom már elég nagy ahhoz hogy találj helyben munkát, de kikapcsolódási lehetőség itt sem sok van. Itt a helyi fiataloknak annyi jutott hogy leigyák magukat a sárga földig, aztán ordibálva, rongálva, egymásba belekötve hazavonuljanak, tehát nem jobb mint a főváros csak még ha másra lenne igényed itt akkor is csak ez van. Nekem hiányzik Budapest, szerintem a fővárost és a jobb megyeszékhelyeket/ környezetüket leszámítva katasztrofálisan unalmas/kilátástalan az élet. Alföldről nem is beszélve, aminek egyes részein a kistelepüléseken már a romákat és a nyugdíjasokat leszámítva nagyjából senki sincs már.

Szóval persze Budapesten sokféle ember van, megvan a söpredék réteg is akik egyébként más jelentős nagyvárosokban például Párizsban vagy Stockholmban is ott vannak, nyilván mert itt könnyebb élősködni mint egy 100 fős putriban.

Aki itt él az már jobban alkalmazkodott ehhez, és jobban megéli a pozitívumokat.

2019. aug. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
@10 Bécsbe költözni Budapestről szerintem egyedül akkor jó ötlet, ha nyugdíjas az ember és élete hátralevő részében már csak fehér kesztyűs kávéházi pincérek között kíván unatkozni. Bécset tartom a világ abszolút legrosszabb helyének, pedig megjártam például Dakkát meg Bagdadot.
2019. aug. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
82%

Építőmunkások Szegeden is ilyenek 😃😃

Nem kell velük foglalkozni, füttyögjenek csak. Ignorálás a legjobb, amit tehetsz. Szóval a munkatársaikkal „versenyeznek” ilyenkor, hogy ki a tahóbb.


A rohanás viszont tényleg nagyon jellemző. Hatalmasak a távolságok és nincs megfelelő eszköz hozzájuk. Sem autó, sem BKK, sem bicaj, sem roller nem elég hatékony. Így rohanással ellensúlyozzák a kieső időt az emberek.

A hajléktalanok és kéregetők pedig megtanítottak mindenkit arra, hogy nem szabad törődni senkivel. A turistánál tiszteletlenebb és szemetelőbb pedig nem sok van... Szóval jahh, nem szimpatikus hely a fővárosunk. Nem mindenkinek ajánlott a nyüzsi. Főleg ez a fidesz-káoszos hányadék...

2019. aug. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!