Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A vonatjegyet ami nem horribil...

A vonatjegyet ami nem horribilis, azt akár 5 forintosokban is ki lehet fizetni? Van erre valami szabály?

Figyelt kérdés

Múltkor A-ból B-be akartam utazni,200 Ft volt a vonatjegy,de jegypénztáros fickó beszólt hogy én 50Ft-ot miért 10db 5 forintossal fizettem ki,a többit meg 20Forintossal...

Meglepően bunkó stílusban,nem mintha olyan nagy munka lett volna neki besöpörni a kasszába.

Igazából a kérdés arra vonatkozik,hogy valami szabályzat tiltja e azt,hogy a vonatjegyet milyen módon fizethetem ki?



2019. dec. 1. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van erre szabály, hogy hány darabig kötelesek elfogadni az aprót, de a pontos számokat nem tudom.
2019. dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
50 darabot köteles elfogadni címletenként.
2019. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mármint 50 db ötforintost?
2019. dec. 1. 14:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Magyarország törvényes fizetőeszköze a Forint, minden kereskedő köteles névértéken elfogadni a forgalomban lévő címleteket. Kivéve négy esetet:

- Egy címletből maximum 50 darabot kötelező elfogadni. Ha akar elfogadhat többet is, de az már nem kötelező, vagy ha akar, az 50 darab feletti részre kezelési költséget számíthat fel, a bankoknál ez bevett szokás.

- A fizetendő összegnél aránytalanul nagy a címlet, például 100 Ft végösszegre 20.000 Ft-os címletet nem kötelező elfogadni.

- Sérült, kivéve a bankoknak, azoknak a sérült pénzt is el kell fogadni ha az felismerhető és legalább az 50%-a megvan, de kezelési költséget számíthatnak fel rá.

- Felmerül a gyanú, hogy hamisítvány.

2019. dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg a pénztárosnak nem "besöpörni" kell a kasszába, hanem egyenként beszortírozni, nehogy legyen közte más, hasonló méretü valami, akár más pénznem, akár valami "utánzat".

Mellesleg ha végiggondolod, hogy ilyen esetben 5-10-szeres idö, mire végez a jegykiadással, a mögötted állók nem hiszem, hogy díjazzák az ötletedet!

2019. dec. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megértem,de az apró az gyűlik rendesen a hétköznapokban,én sem szeretem hogy van olyan kasszás aki még az 500-ast is 10db 50-esben adja vissza,de nem fújjogok,valahogy meg csak szabadulna tőle az ember,most mindig rohangáljak beváltotatni?
2019. dec. 1. 16:41
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Na, azért 10 db ötforintostól ne szakadjon már le a keze a kedves szolgáltató munkatársának...
2019. dec. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre má kaptál választ, a visszaadásról írnék: te fajtánként 50 db érmével fizethetsz, de a kasszás köteles a lehető legkisebb darabszámban visszaadni, ha e lehetséges. Te simán kifizethetsz 19250 Ft-ot érmében. Ha ennyi lenne a visszajáró, akkor 1 tízezrest, 1 ötezrest, 2 kétezrest, 1 kétszáz forintost és egy ötvenest adhat vissza.

Persze, ha nincs a kasszában, akkor nincs mit tenni.

2019. dec. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2019. dec. 2. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!