Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Most a járvány ideje alatt...

Most a járvány ideje alatt érdemes BKV járatra bérletet venni?

Figyelt kérdés
Túl sokat nem utazom, de már kb harom hete nem láttam ellenőrt. Mindig megveszem a bérletet, de ebben a hónapban inkább másra költeném azt a pénzt.
2020. ápr. 10. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Bérletet semmiképp sem éri meg, hacsak nem dolgozol, azaz minden nap mész. Vegyél egy 10-es gyűjtőt, az 3000 Ft, tehát ha 3 tömböt elhasználsz is beljebb vagy a bérletnél. De szerintem egy tömböt se fogsz.
2020. ápr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jegy mindenképp legyen ervenyesitve nálad, hiszen nem tették ingyenessé a közlekedést. Ráadásul az nem jelent semmit, hogy 3 hete nem láttál ellenőrt, hiszen én minden nap utazok békeidőben, frekventált vonalakon, aztán van, hogy hónapokig nem botlok kontrollba...
2020. ápr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Komoly félreértés azt hinni, hogy azért kell jegyet venni, mert jön az ellenőr.
2020. ápr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem érdemes, eü-szempontból sem

járj inkább biciklivel

2020. ápr. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt a taplóság csimborasszója, a bunkóság netovábbja és az undorító viselkedés jéghegyének a csúcsa, amikor valaki azért vesz csak jegyet, mert "há mi van ha jön az ellenőr?". Azért veszel jegyet/bérletet mert kell, ha már egyszer igénybe veszed a szolgáltatást, feltéve ha nem vagy egy utolsó suttyó tolvaj.


Másrészt ezt a bérleten "spórolást" sose értettem. Spórolsz pár ezer forintot, cserébe non stop ezen aggódsz, hogy mikor jön az ellenőr. Aztán ha egyszer jön, akkor úgy megvág, hogy abból nem egy bérletet tudtál volna venni :) Számold össze, hogy hetente hányszor utazol és hogy ehhez mennyi jegy kéne. Aztán számold ki, hogy ez mennyi pénzbe kerülne és ha olcsóbb mint venni egy bérletet, akkor hozd meg a logikus következtetést és vásárlolj ez alapján.


Spórolni nem lopással kell.

2020. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudsz venni applikáción keresztül jegyet, bérletet. Szerintem kényelmesebb.


(Én hónapok óta nem találkoztam ellenőrrel. Kivéve a metrólejárónál.)

2020. ápr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!