Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogy vehetném rá a tesómat,...

Hogy vehetném rá a tesómat, hogy külföldi út után ne az idős és beteg apánkhoz menjen haza?

Figyelt kérdés
A tesóm kb. egy évig Angliában dolgozott, de a járvány miatt bezárt a munkahelye, ezért haza kell költöznie Magyarországra. A szüleinkhez akar visszaköltözni, még nem tudni, pontosan mikor, amint tud szerezni repülőjegyet. Édesapám 70 éves, rákos és szívbeteg. Nagyon aggódom, hogy ha a tesóm esetleg út közben összeszedi a vírust, hazaviszi és apa is megfertőződik. Sajnos onnan, ahol lakik, csak átszállással tud hazarepülni, ami ugye még jobban növeli a kockázatot, hogy elkaphatja. Mondtam tesómnak, hogy ne apa életét veszélyeztesse, hanem inkább hozzánk jöjjön legalább pár hétre, nálunk elfér. Párom is próbálta rábeszélni, de nem akar idejönni. Azzal érvelt, hogy neki dolga van otthon, meg ott lenne munka is, ezért oda fog menni.
2020. ápr. 24. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nem biztos, hogy segítség, de jelenleg Nagy-Britanniából van még közvetlen repülő Magyarországra, viszont csak egyetlenegy: a Wizzair repül London-Luton repülőtérről, minden nap késő este.
2020. ápr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Neki előbb még Londonba is el kell jutnia, de amúgy ezt megoldja magának, engem inkább az érdekel, van-e a házi karanténra valami szabályozás, pl. hogy olyan helyen kell letölteni, ahol nincs veszélyeztetett személy. Mert azzal lehet, hogy rá tudnám venni, hogy ne a szüleimhez menjen.
2020. ápr. 24. 14:25
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Ne hazamenjen a tesód, hanem szállodába, albérletbe, ismerőshöz, bárhová, aki befogadja.
2020. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
2 hetet csak kibír nálatok vagy valahol máshol.
2020. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

" engem inkább az érdekel, van-e a házi karanténra valami szabályozás, pl. hogy olyan helyen kell letölteni, ahol nincs veszélyeztetett személy. "


Nincs semmi szabályozás. Reptéren ki kell töltenie egy papírt, amire fel kell írnia azt a címet ahol 2 hét karanténban lesz. Mindegy hol csak a cím valósnak kell lennie. Ugyanis 2 hét karantén alatt minden nap kimennek leellenőrzik, hogy otthon van-e.

Szóval a tesód ha munka miatt megy haza, jó ha tudja. 2 hét karantén ideje alatt a lakást sem hagyhatja el, dolgozni sem fog tudni menni. Tapasztalatból mondom. AMikor én otthon voltam, sosem tudtam mikor jönnek, de jöttek. Volt, hogy reggel 7 órakor jöttek, volt, hogy délután 5 órakor.

2020. ápr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Hát téged jól megvert a sors, hogy ilyen nyomorult testvéred van. Szüleiddel beszélj, hogy ne engedjék haza 2-3 hétig.
2020. ápr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
A testvéred örökölni akar.
2020. ápr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt azt írják, maga a karantén sem kötelező, csak ajánlott:

[link]


Szóval nagyon kétlem, hogy bármiféle szabályozás lenne rá. Azt se értem, az 5. válaszoló milyen ellenőrzésről beszél.

2020. ápr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 15:26

Amikor mi leszálltunk a gépről, kaptunk egy formanyomtatványt, hogy töltsük ki pontosan. Majd elmagyarázták, hogy 2 hét karantén van, és a címre amit leírtunk ki jönnek majd ellenőrizni. Meg is kérdeztük, hogy kötelező az állandó lakcímet leírni? Nem, azt a címet kell leírni ahol tartozkodni szándékozunk.

Hozzán mindig jöttek.

Mondjuk azt nem kérdeztük meg, hogy kötelező vagy ajánlott. De végül is nekünk nem számít, mert amúgy sem mászkáltunk volna el sehová

2020. ápr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pofozzad fel testvírem.
2020. ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!