Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogyan lehet ùj èletet kezdeni...

Hogyan lehet ùj èletet kezdeni (elkezdeni èlni, dolgozni) Magyarorszàgon -mondjuk, Nyìregyhàzàn- egy külhoni magyarnak?

Figyelt kérdés

2020. jún. 18. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem értek a témához annyira, hogy mennyire nehéz letelepednie Magyarországon egy külhoni magyarnak, de szerintem legyen egy jó szakmád mindenképp, pénzed amiből tudsz venni egy házat/lakást.
2020. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hàlàsan köszönöm a vàlaszt! Van pènzem egy olcsòbb, külvàrosi hàzra ès kertèpìtő a szakmàm. Igazàndibòl aprò rèszletek èrdekelnènek, mert attòl tartok, mègsem olyan egyszerű csak ùgy megèrkezni a semmibe. Mìg munkàt ès hàzat keresek, bizonyàra kell egy àtmeneti albèrlet. De valamièrt attòl fèlek, mègsem olyan egyszerű. Talàn tudat alatt bàtorìràsra vàgyom... :)
2020. jún. 19. 01:00
 3/11 A kérdező kommentje:
bàtorìtàsra :))
2020. jún. 19. 01:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen úgy menj, hogy előtte le van már beszélve a munka, tehát úgy a semmibe tényleg nem érdemes. A neten nézz utána, hogy a te szakmádra szükség van-e ott a környéken, de ha nincs, akkor se add fel, csak akkor egy ideiglenes munkát kell találnod amit addig csinálsz, míg a saját szakmádban el nem tudsz helyezkedni. Nyíregyházán kívűl szóba jöhet még valamilyen város?
2020. jún. 19. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

Én az ország túlsó végében élek, de Nyíregyházán ismerek adventistákat, akik segítőkész, rendes, jó emberek. Megkeresném őket, akár személyesen is és felvenném velük a kapcsolatot. Így lennének már ismerőseim ott, amikor odaköltözök. Ha gondolod, keress meg más vallási közösségeket is ott Nyíregyházán. Attól nem kell tartanod, hogy erőszakosak, vagy meg akarnának téríteni.

HA én lennék a helyedben ezt tenném.


Amúgy meg tényleg a legfontosabb, hogy legyen ott házad, és munkád, a többi ki fog alakulni. A személyes ismeretségek jót tesznek az ember érzelemvilágának.

2020. jún. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a kedves vàlaszokat, amik kezdetnek pont jòk, hogy kimoccontsanak a holtpontròl, ahol jelenleg vagyok!


Kedves 1. Vàlaszolò!

Ìgy külön is köszönöm a segìtőkèszsèget! Èn ùgy kèpzeltem el, hogy először megszàllok valahol ès/vagy keresek egy olcsò albèrletet, ahonnan tovàbb folytathatom a keresgèlèst hàz, illetve munka utàn, ha az mèg nem lenne addig. Bàr elkötelezetten ès màr-màr fanatikusan imàdom a szakmàm, nincs ellenemre egyèb tisztessèges kètkezi munka sem, mivel azafajta ember vagyok, aki minden jòl elvègzett munkàban örömèt tudja lelni, mèg mosogatni is szeretek - ezzel tuti nem lenne gond. :) Eredetileg mindegy lett volna melyik kelet-magyarorszàgi vàrosban vetném meg a làbam, csak megvessem valahol, ahol közhelyesen szòlva hasznos tagja lehetnèk a tàrsadalomnak. Azèrt Nyìregyhàzàt vàlasztottam ezen az elméleti szinten, ahol mèg most tartok, mert ott ùgy èrzem, minden az igènyeimhez szabott (vannak nyelviskolàk ès nincs is vèszesen messze az magyar-ukràn hatàrtòl ès mèg sorolhatnàm), de màs vàros ellen sincs kifogàsom, ha a sors ùgy hoznà... Mindenesetre ez nem holnap lesz, hanem az eljövendő 1-2 èvben szeretnèm megtenni az első lèpèseket, amikhez köszönöm, hogy kaptam némi nagyon hasznos ùtbaigazìtàst, ìgy könnyebb mèginkàbb minden erőmmel -mint ahogy eddig is tettem a nagy bizonytalansàgban- a terveim megvalòsìtàsàra törekedni.


Kedves 2. Vàlaszolò!

Szintèn hàlàsan köszönöm a jò tanàcsot! Nem idegenkedek magam sem a vallàsi közössègektől, s valòban jó ötletnek tartom felvenni ilyesfèle rendes/kedves emberekkel a kapcsolatot. Ön/Te ràtapintott(àl) a lènyegre - pont arra lenne szüksègem kiindulòpontkènt, hogy nem többel, mint nèhàny biztatò szò ès ötlet, àlljon mellettem valaki, a többi meg majd alakul...


Köszönöm mèg egyszer a hasznos vàlaszokat- èrtèkeltem!


Szèp hètvégèt!!

2020. jún. 20. 01:22
 7/11 A kérdező kommentje:

kimoccantsanak


Mindig tüzetesen àtolvasom magam, de a frànya hibàk csakazèrtis becsùsznak valahogy :))

2020. jún. 20. 01:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha meg Nyíregyházán nem tudsz a szakmádban dolgozni, akkor nézd meg a többi kelet-magyar várost, hogy szókség hol van szükség kertépítőre, ha sehol akkor marad az ideiglenes meló.

Én nagyon szurkolok neked! :) Remélem sikerül. Sok sikert kívánok! :)

2020. jún. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, a munka a legfontosabb, akörül forog minden. :)


Köszönöm a szurkolàst ès a segìtő szavakat!!

2020. jún. 20. 09:45
 10/11 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kèrdező!

Én Nyíregyháza mellett lakom a férjemmel, korábban a városban laktam. Miért pont ide akarsz jönni? Ez nem a legjobb része az országnak, én biztos hogy minimum a Dunántúlra mennék, de inkább külföld. Mi néhány év múlva, ha kicsit nagyobb lesz a gyerek, külföldre költözünk, én már nagyon utálok itt élni.

2020. jún. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!