Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Volánbusznál hogyan működik...

A Volánbusznál hogyan működik a diák bérlet?

Figyelt kérdés

Miskolcon lakok, viszont nemsokára Bükkszentkeresztről kell majd napi rendszerességgel bejárni iskolába. Gondolom, hogy a bérlet jobban megéri, mint az, hogy mindig jegyet veszek. Sosem volt még dolgom Volánbusz bérlettel, ezért az alapokkal sem vagyok tisztában.


1. A bérlet egy adott vonalra szól, tehát csak a Miskolc - Bükkszentkereszt vonalon használhatom fel, vagy kilométer alapon van, tehát ha megveszem mondjuk a 25 km-es bérletet, akkor azzal Bükkszentkereszt mellett elmehetek mondjuk Mályiba, vagy Sajószentpéterre is?


2. Mennyibe kerül egy havibérlet? A Volánbusz Zrt oldalán csak a teljesárú, és a 90%-os árakat láttam?


3. Mi az a kiegészítő jegy?


Nagyon hálás lennék, ha valaki elmagyarázná ezeket. Előre is köszönöm szépen 🙂



2020. nov. 7. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak Miskolc-Bükkszentkeresztre érvényes. Ha diák vagy akkor a teljesáruból talán ki tudod számolni az 50%-os diákbérlet árát. A gyógyítókövekhez még mindig nem lehet menni?
2020. nov. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Diákbérletet csak lakhely és az iskola közt vehetsz, ha jól értem, ez nálad nem teljesül, mivel azt írod, Miskolcon laksz, de Bükkszentkeresztről utaznál.

Ha mégis, akkor jó helyen kerested az árat, a diákbérletre 90% kedvezmény jár.

Kiegészítő jegyet bizonyos járatokra kell venni, de nem vagyok benne biztos, hogy a bérletesekre is vonatkozik-e.

2020. nov. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%

A bérlet nem csak távolságra szól! Az induló és érkező település közt használható csak.

Kb. 11.000 forint.

2020. nov. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, 1-es voltam, azt nem is néztem, hogy Miskolcon laksz.
2020. nov. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek. Miskolcon belül költözünk, a címem már hivatalosan az új miskolci ház, de mivel az még felújítás alatt áll, ezért ideiglenesen a nagyszüleimnél fogunk lakni Bükkszentkereszten egy kis ideig, de oda nem fog szólni a lakcímkártya.

Mindegy, akkor marad a jegy.


#1 Egyre több embert látok a gyógyköveknél, úgyhogy vagy eltörölték már a tilalmat, vagy csak senkit sem érdekel :D

2020. nov. 7. 19:14
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Ezt nem értem.


Ezt írod kérdező:


"...de oda nem fog szólni a lakcímkártya.


Mindegy, akkor marad a jegy."


Minek kéne lakcímkártya???

2020. nov. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert 90%-os diákbérletet csak a lakhely és az iskola között vehet, nem a nagymama és az iskola között.
2020. nov. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%

7.-nek.


És ki kéri a lakcímkártyát? Ellenőr nem kérheti, nem is kéri. A bérletet is eladják nélküle.

2020. nov. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Feltételeztem, hogy szabályosan tervezi használni... :)
2020. nov. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9.-re.


Anno, amikor távolságival jártam, a bérlet mellett kellett egy kiegészítő papír.

Az egyik a LAKÓHELY - SULI közt szólt. Viszont a bérletpénztárban csináltattam másikat, a LAKÓHELY - GYAKORLATI HELY között. 1 bérlet - 2 célállomás.

2020. nov. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!