Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Volánbusznál hogyan működik...

A Volánbusznál hogyan működik a diák bérlet?

Figyelt kérdés

Miskolcon lakok, viszont nemsokára Bükkszentkeresztről kell majd napi rendszerességgel bejárni iskolába. Gondolom, hogy a bérlet jobban megéri, mint az, hogy mindig jegyet veszek. Sosem volt még dolgom Volánbusz bérlettel, ezért az alapokkal sem vagyok tisztában.


1. A bérlet egy adott vonalra szól, tehát csak a Miskolc - Bükkszentkereszt vonalon használhatom fel, vagy kilométer alapon van, tehát ha megveszem mondjuk a 25 km-es bérletet, akkor azzal Bükkszentkereszt mellett elmehetek mondjuk Mályiba, vagy Sajószentpéterre is?


2. Mennyibe kerül egy havibérlet? A Volánbusz Zrt oldalán csak a teljesárú, és a 90%-os árakat láttam?


3. Mi az a kiegészítő jegy?


Nagyon hálás lennék, ha valaki elmagyarázná ezeket. Előre is köszönöm szépen 🙂



2020. nov. 7. 18:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
91%

#8 kérik a lakcímkártyát, ugyanis bérletigazolást is kell csinálni, pont azért, hogy a lakhelyed és az iskola közötti szakaszra vehessed.


kérdező: a távolság is számít, miskolc és bükkszentkereszt a 15-20km kategóriába tartozik, ami 1420 forint

2020. nov. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
És nem tudsz csináltatni egy másik lakcímkártyát? A régi..."elveszett" jeligével?
2020. nov. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Akkor ideiglenes lakcímmel jelentkezzetek be a nagymamádhoz, ugyanis a 90%-os bérlet körülbelül 7-8 utazás alatt megtérül az 50%-os jegyhez képest (nekem legalábbis 4290 a bérlet, 560 a jegy).


Ha nem jelentkeztek be, akkor viszont csak jegyet tudsz venni (vagy teljesáru bérletet), ugyanis 90%-osat csak a lakhelyed és az iskolád között vehetsz/használhatsz.


A 90%-os bérlet árával kapcsolatban annyit, hogy: 5km: 595Ft, 10km: 960Ft, 50km: 3560Ft. A 25 kilométeres árát nem tudom pontosan, de (ezek alapján) valahol 2000 és 2500 forint között van.

2020. dec. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!