Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarország éghajlata csak...

Magyarország éghajlata csak szerintem kezd mediterráná válni?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy hogy lehet az hogy pl itt Dél-Magyarországon ahol lakok hogy lehetséges az hogy 2 hete nem igazán volt fagy és nem is nagyon lesz, továbbá hó sincs, nem volt, és nem is lesz :D És hogyan lehet az hogy Észak-Olaszországra sokszor azt mondják hogy mediterrán ( hivatalosan persze nem az) de mégis Milánóban a következő hetekben folyamatosan fagy lesz, 1 fok napközben na meg persze hó. Itt meg 9-10 fok napközben és még reggel is legalább 5 fok. Vagy ti ezeket hogy érzékelitek ahol laktok? Most elvileg lesz valamelyik nap fagy és utána megint semmi 1-2 hétig... ez a kontinentális éghajlaton okés?, mert ha megnézzünk sok más ilyen éghajlatú várost például Kijevet vagy Prágát akkor ott is ugyanazok igazak az időjárásra mint Milánóban.

2020. dec. 25. 10:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem csak szerinted.

[link]

2020. dec. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Kedves 1., neked mik a tapasztalataid ha vannak?
2020. dec. 25. 11:25
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanez a tapasztalat. Örökzöldeknek olyan betegsége ( egyáltalán bármiféle ), amit még a gazda boltban sem láttak, pedig ott nagyon toppon vannak. Poloska, más rovar invázió évek óta.
2020. dec. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

A tengerszint feletti magasság is számít. Magyarország eleve hegyek által körbefogott, védett helyen, szinte egy katlanban van, az Alföld pedig az országnak legmélyebb pontja.

Az általad említett helyek viszont a tengerszint felett, lényegesen magasabban vannak, attól még a mediterrán éghajlati övezetben tartozunk.

2020. dec. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
#2: Az, hogy 2007 óta nem volt fehér karácsony. Hogy nagy hokimeccseket vívtunk minden évben a befagyott folyón, meg el lehetett korizni a szomszéd faluig, most meg be se fagy. Decemberben lepkét láttam. Jégvirágot az ablakon tizensok éve nem, pedig az ablak ugyanaz. És még sorolhatnám.
2020. dec. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Bár lennének pálmafák mindenhol :D 🏝
2020. dec. 25. 11:45
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos szerintem is.

Én mondjuk nem örülök neki. Én jobban szeretem a hideg teleket pl Skandinávia.

Lehet Északabbra kéne költözöm....

2020. dec. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem kellemesebb -7 foknál a +7?
2020. dec. 25. 14:31
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
Nekem nem. De ízlés kérdése. Neked lehet, és én azt tiszteletben tartom.
2020. dec. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban kinevettük volna, ha valaki azt mondja, hogy a budapesti családi házunk kertjében egyszer fügét fogunk termeszteni.

Most meg kb 4-5 méter magas fügebokor van a kertben és egész szezonban terem.

2020. dec. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!