Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikorra lesz az átlagember...

Mikorra lesz az átlagember számára is láthatók és érezhetők a globális felmelegedés hatásai Magyarországon?

Figyelt kérdés

Enyhe telek és forró nyarak régen is voltak, nagy aszályok sajnos mindig is a Kárpát- medence gyakori vendégei voltak.

A kutatók/tudósok szerint mikorra lesznek Magyarországon a laikus átlagember (aki nem klímakutató és/vagy meteorológus, és nem jegyzi a minden napok legmagasabb és legalacsonyabb hőmérsékleteit, a napok, hónapok, évek átlaghőmérsékleteit, hogy aztán a 10 év pontos mérései eredményeként +0.2/+0.3°C átlaghőmérséklet- emelkedést kapjon) számára is nyilvánvalók a globális klímaváltozás hatásai (pl. citromfák, narancsfák, fügebokrok, mandulafák tömeges elterjedése hazánk területén, életveszélyes vírust hordozó szúnyogok megjelenése, stb.)?



2019. márc. 14. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 éves vagyok és látom a jeleit egyértelműen, a telek később kezdődnek és hamarabb érnek véget, a Balaton télen ritkábban és rövidebb ideig fagy be, nyáron meg egyre több a hőhullám.
2019. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Földművesként köszönöm, határozottan érzékelem.
2019. márc. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
Kedd
2019. márc. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fabijoe ***** válasza:
100%
Ahogyan én látom, olyan két évtizede érezhetők. Mem ismézlem a fentieket.
2019. márc. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóak, nem kell hozzá megváltoznia a növényzetnek. A nagyon enyhe teleket és nagyon forró nyarakat (+ 2-3 °C anomália az átlaghoz képest) már igencsak meg szokta érezni az átlagember is. Azt pedig még inkább, hogy ezek újabban rendszeressé váltak.


Ha 1901 óta nézzük az adatsort, top 10-es forró nyár volt 2012, 2015, 2017 és 2018, és top 10-es enyhe tél 2013/14, 2014/15, és 2015/16. Statisztikailag tízévente egyszer kéne jönnie ilyen rendkívüli évszakoknak.

2019. márc. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kicsit mást mondtam volna, de az egykét évtizedben kiegyezem. Amióta itt tapasztalható.
2019. márc. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már most is érezhető.

A szélsőséges jelenségek pedig egyre gyakoribbak lesznek.

2019. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!