Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Egyetemi hallgatói jogviszonyi...

Egyetemi hallgatói jogviszonyigazolással jönne egy ismerősöm Magyarországra Romániából. Ilyenkor kell karanténba mennie?

Figyelt kérdés
Ezzel kapcsolatosan elég kusza a tájékoztatás. Bár a hivatalos közlemény szerint ilyenkor van karanténkötelezettség, elég sok ismerősöm át tudott jönni karantén nélkül decemberben/január elején. Akkor sem találtam semmi erre vonatkozót, csak egy hallgatói csoportban láttam az infót. Azóta van valamilyen hivatalos álláspont?

2021. jan. 25. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Elméletileg 2 hét karantén lenne, de legutóbb úgy láttam, hogy most szabadon lehet mászkálni. Nekem párom a határokon a román személyit mutatja fel mindig és így nálunk (magyarba jövet) nem rakják karanténba:D
2021. jan. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vág az eszem válasza:

Popper péter azt tanítja, lehet embert ölni, de attól még tilos.

Lefordítom neked magyarra: igen, valószínűleg ki lehet kerülni a karantént, de a karantén bevezetésének komoly oka van. Nevezetesen az, hogy ne haljanak meg emberek. Tudom, blabla meg vírushelyzet ott is kb olyan, mint itt. De attól még ez a TÖRVÉNY.

A törvény meg olyan dolog, hogy nem tőled függ, szelektíven kiválogatod-e a neked tetsző dolgokat és azokat betartod, a maradékot pedig megszeged.

Ha megszeged a törvényt, utolsó alja tróger fszkalappá válsz.

Érted?

2021. jan. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló, köszönöm a választ.

2-es válaszoló, ez valóban jogos, lenne abban az esetben, ha a vonatkozó szabályoknál egyértelműen le lenne írva, hogy kell-e ilyenkor karantén. De mivel egy káosz az egész, senki nem tud semmit. Amikor telefonon felhívta az illető az illetékes határátkelőt, nem tudtak neki semmit mondani, mert nincs egyértelmű szabály lefektetve. Ezek után hitelét veszti a karantén mint etikai kérdés. Az egyetem vezetőségén ráadásul azt mondták nekünk, hogy hallgatói jogviszonnyal nincs karanténkötelezettség. A biztonság kedvéért akartam erre törvényi megerősítést keresni, hogy megnyugtassam kicsit az ismerősömet, de mivel a kormány képtelen időben/normálisan tájékoztatni embereket dolgokról, csak még több kérdésem lett. Maga a konzuli szolgálatnál dolgozó ügyfélszolgálatos csaj is belezavarodott, szóval nem gondolnám, hogy innentől törvényt leszaró suttyó az, akiben felmerül, hogy neadjisten nem vonatkozik rá a kötelezettség. Akkor lenne jogos a kiskapuk keresésén való felháborodás, ha az utazásokra vonatkozó szabályok normálisan és átláthatóan lennének megfogalmazva. Vagy hogyha mindjuk a konzuli szolgálatnál nem össze-vissza beszélnének ilyen és hasonló szituációkban.

2021. jan. 28. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!