Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha kerek egy hallgatói jogvisz...

Ha kerek egy hallgatói jogviszony-igazolást, azt a buszon/vonaton elfogadják diákigazolvány helyett?

Figyelt kérdés
Debrecenben tanulok, de otthon hagytam a diák igazolványomat, Pestre meg nem mennek most haza érte, postán meg mire elküldik eltelik a hét..

2019. nov. 12. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha nem vagy még 26 éves, 33%-os jegyet vehetsz és mellé egy @-os vonatot válassz (akkor is, ha hosszabb a menetideje vagy később indul), amire online veszed meg a jegyet. Így saccperkábé kijön az 50%.
2019. nov. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kieg: Vagy vasárnap válaszd a televonatot. Arra nincs kedvezmény (az automatás 5% és az online 10% kivételével), de teljesáron is olcsóbb, mint a 33%-os.
2019. nov. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, adnak e esetleg ideiglenes diákot, az kvázi egy kinyomtatott papír - de mivel már van rendes diákod, nem tudom, milyen szabály vonatkozik rá. De egy próbát megér.

Egyébként elsőbbségivel ma feladják, holnap itt lesz.

2019. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak az ideiglenes diákigazolványként szolgáló igazolás jó , a hallgatói / tanulói jogviszonyigazolás nem
2019. nov. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok!

Megkérdezhetem, hogy mi ez a 33 %-os kedvezmény? Mióta 18 éves korom óta nem jó a diákom, folytom egész áron veszem meg, főleg vasúton... Egyszer meg is bírságoltak 8.000 forintra, mert én jegyet kértem és a nő a pénztárban diákot adott.


Erről a 33 %-ról még csak soha nem is hallottam, vagy ajánlották fel, hogy lene ilyen lehetőség.


Köszi.

2019. dec. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!