Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesten kívül melyik a...

Mansour kérdése:

Budapesten kívül melyik a legszebb magyar város?

Figyelt kérdés

#szép város
2021. márc. 20. 14:39
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
87%
Én Esztergomot és Szolnokot is szeretem, de ez nagyon szubjektív. Szolnokot sokáig nem ismertem, de barátnőm odavalósi, és azóta sokat jártam ott. A hangulata megfogott, és az, hogy sok a zöld a városközponthoz közel is (Zagyvapart, Tiszapart, erdő).
2021. márc. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Csendharmat válasza:
62%
Szentendre, Kőszeg
2021. márc. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

#11

Érdekes, Szolnokot az ott lakók nem szokták szeretni. Bár a tiszaparti rész tényleg elég szép, a többi része kevéssé. Ugyanez a helyzet Esztergommal is, a Bazilika és tágabb környéke gyönyörű, a város többi része jobb esetben is csak átlagosnak mondható. De ugyanez a helyzet Tatával is. A vár környéke az ország egyik legszebb pontja, de a város egésze nem mondható igazán szépnek.

2021. márc. 23. 14:26
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Veszprémi vagyok, lenyűgöző város, ha a természeti és történelmi tényezőket vesszük figyelembe. Gyulai Líviusz mondta róla, hogy ha dél-francia tájat akar rajzolni, akkor a Benedek-hegyre kell kiülni ihletért. Lenyűgöző panoráma, szinte biztos, hogy nincs még egy olyan az országban. A vár is szép és az ezek alatt meghúzódó sétaútvonalak, tele fával és zölddel (bár némileg kezd beépülni, sajnos). Ami a többit illeti, a "modern" kor alkotmányait, nos, azok messze elmaradnak ezektől a tényezőktől. Szóval egy nagy része Veszprém valóban szép, de potenciálisan sokkal több csoda van benne. Sopronban csak párszor voltam, napokat is töltöttem el ott, de nekem (ebben hasonlít Veszprémhez) tömény unalom volt. Szép, szép, de üresnek tetszett és kicsinek, viszonylag jellegtelen is volt talán. Győr viszont tetszetős, nagyszerű (belső) részei, terei vannak, tényleg egy hangulatos és "bóklászós" városka. Fehérvár kicsit snassz, kicsit semmilyen, de azért soha rosszabbat, el lehetne éldegélni ott is. Szentendre (régebbi emlékeim alapján) lenyűgöző kis ékszerdoboz, de cserébe igen zsúfolt is tud lenni. Szeged szintén tetszett (egyszer voltam SZIN-en ott), de nagyon tahó arcok is voltak, sőt, valaki más, alkalmi ismerősöm szintén azon a véleményen volt, hogy elég érdekes figurák vannak arrafelé - akinek nem inge, ne vegye magára! Szeged egyébként nálam is TOP5-ös város, abban a 2-3 napban nagyon tetszett a számomra kicsit "balkáni" hangulata, a nagysága, kelleme. Szegedről származó ismerőseim is eléggé odavannak érte, Veszprémnél izgalmasabb, nagyobb, szerteágazóbb, de nem gondolom, hogy szebb lehet. Eger is nagyon tetszett, de kb. 20 éve jártam arra egyszer, gyerekkoromban. Nagyon hangulatos, szintén "ékszerdoboz" jellegű, valószínűleg Veszprémet és Sopront is veri önmagában. Hátránya, hogy mindentől messze van és se a Bakony-Balaton nincs közel, se Ausztria, így kicsit rejtve leledzik. Esztergom is tetszett, szeretem azt a régies és "felvidéki jellegű" hangulatot, de csak a belső részeit láttam. Kecskeméten, sajnos, még nem jártam, se Szolnokon, se Debrecenben. Sőt, állítólag Miskolc is elég szép bizonyos nézőpontból. Zalaegerszeg jellegtelen, úgy tudom. Szombathely pedig most a legboldogabb város lett, bár nem jártam még ott, elvileg egészen csinos is és több a program, mint a kicsikben (Veszprém, Sopron, Eger). Tartom, hogy ha szigorúan az esztétikai szépséget nézzük (főleg a természeti-történelmi részt), akkor Veszprém és Eger a befutó. Ha órákat akartok üldögélni egy tájat, szépségét nézve, akkor talán Veszprém.
2021. márc. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Óh, Pécs nagyon vezet, látatlanban el is ismerem bármelyik elsőségét, mert bár Pécsett is régebben jártam, akkor is csak fél napot egy Vasarely-kiállítással stb..., de tetszett. Állítólag az EKF-pénzeket egészen rosszul költötték el, valamint nem igazán gazdag a város manapság, de amit láttam, az szép volt.
2021. márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

#14

Na igen, a veszprémi Benedek-hegy valóban az ország egyik leggyönyörűbb helye. Meg a vár és a hegy alatti kis utcák is nagyon hangulatosak. Csak sajnos az a nagy beton épület Veszprém sok szép pontján bezavar a kilátásba. Székesfehérváron pedig sokkoló az a kontraszt, ahogy a szép történelmi belvárosból rögtön a panelrengetegbe lép át az ember. Sopron nagyon jól néz ki szerintem, de nincs olyan hangulata, mint Veszprémnek vagy Pécsnek. Szeged pedig nekem túlságosan olyan, mint Pest, csak kisebb léptékben.

Miskolc nekem kifejezetten kellemes meglepetés volt, amikor először jártam ott pár éve. Azelőtt annyi rosszat hallottam Miskolcról, jellemzően úgy szoktak róla beszélni, mintha az ország legsötétebb bugyra lenne, pedig a belvárosa szép és rendes, és azon kívül is vannak szép részei. Lillafüredről nem is beszélve, az csak a veszprémi Benedek-heggyel vagy Tihannyal vethető össze.

2021. márc. 23. 20:22
 17/25 A kérdező kommentje:
Örülök Pécs győzelmének, viszont kicsit meglep, hogy Eger, és főleg Veszprém ennyire lemaradt...
2021. márc. 23. 20:25
 18/25 anonim ***** válasza:
Bele kell venni, hogy némileg "lakosságarányos" is lehet a szavazás: Pécs 145.000, Szeged 160.000, Veszprém 60.000, Eger 55.000, Sopron 60.000, igaz, Fehérvár is 100.000 :)
2021. márc. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
90%
Melyik a szebb zene? Opera? Operett? Népzene? Értelmetlen a kérdésem, mert a maga nemében mind szép! Szerintem ugyan ez vonatkozik a Te kérdésedre is, mert pl. a Csongrád-megyeiek biztos,hogy Szegedet, a Baranyaiak viszont Pécsett fogják bejelölni!
2021. márc. 24. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Asmodeus válasza:
100%

Én nem tudom ilyen egyértelműen értelmezni a kérdést, hiszen nem mindegy, hogy az ember életvitelszerűen vizsgál egy várost, vagy csak turistaként átutazóban. Jártam már sok szép városban, ahol tetszettek dolgok, de bővebb véleményt alkotni nem tudok, hiszen csak néhány napot töltöttem el. Ilyen városok voltak Eger, Miskolc, Pécs, Szolnok, Esztergom, Kaposvár, Balatonfüred, Balatonakarattya. Ezek csalókák, hiszen turistaként az ember céltudatosan a "szép dolgokat" keresi fel 1-1 városban, így eleve "szebbnek" láthatja, mint az amúgy ott élők, akik nem csak a szép oldalát ismerik a városnak.


Ezenkívül városok, ahol huzamosabb ideig éltem, mindegyiknek voltak bőven szép részei és mindenhol szerettem lakni valamiért. Ilyenek voltak:


- Budapest - ahol felnőttem, imádtam a Budai részt, a hegyeket, a városligetet, de utáltam a belvárost, a koszt, a bűzt, a tömeget.


- Debrecen - ez volt a második otthonom, imádtam ezt a várost, nem volt se túl nagy se túl kicsi Budapest után "megfelelő" váltás volt. A város meglepően tiszta, a belváros tele van szép épületekkel, a Kossuth tér elragadó hangulatú, a Nagyerdő kellemes kikapcsolódást nyújt az év minden szakában. Nagyon sok jó élmény fűz hozzá, így számomra az egyik legszebb város lesz életem végéig.


- Veszprém - Debrecenből ebbe a csoda városba vezetett az életem. Veszprém "A dombok és körforgalmak városa" számomra :) Imádom a Vár környékét, a Benedek hegyet, a SÉD patak menti sétáló utat, a Gulya-dombot, az "emeletes Állatkertet". Csodálatos a Várból a kilátás a Bakony felé.


- Zirc - Veszprém után - jelenlegi és valószínűleg hosszútávú lakóhelyem szintén Gyönyörű város. Elképesztően szép a hegyek között elterülő városka, Központban a Ciszteri Apátsággal, az Arborétummal, az utcánk végén kezdődő hegy és erdő (Pintér hegy), a várost átszelő Cuha patak, mind mind olyan dolgok, amiért jó itt élni. És amitől legszebb számomra ez a város, az az itt élő emberek, a szomszédok közvetlensége, nekem "Pestiként" nagyon furcsa és kellemes volt megtapasztalni, hogy itt mennyire barátságosak az emberek, néha úgy érzem, mintha az egész környék egy "Nagy család" lenne.

2021. márc. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!