Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik Magyarország legkisebb...

Melyik Magyarország legkisebb városa? Már amelyet városnak lehet nevezni.

Figyelt kérdés
A Google szerint Pálháza a legkisebb, de azt én nem nevezném városnak, mert 1060 fő lakik benne, tehát majdnem 1000 alatti a lakosság abban a faluban, meg nincs ott lakótelep, meg semmi. Nekem az számít városnak, ahol legalább egy lakótelep van, és minimum 2000 fős lakosságú.

2021. ápr. 10. 21:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Régen az a település lehetett város, ahol volt kórház, középiskola, rendőrség, tűzoltóság stb. Most meg minden vakondtúrás.
2021. ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Rétság? van kétemeletes lakótelepe.
2021. ápr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, az, hogy mi számít városnak törvénybe van rögzítve. Nem csak a lakosság és az infrastruktúra, de még a térségben betöltött szerepe is meghatározó feltétel. Ezt a törvényt arra "válaszul" hozta a kormány, hogy az 1990 és ~2012 közötti időszakban rengeteg apró, városnak közel sem nevezhető település kapta meg a titulust. (Ami anyagi szempontból természetesen nem tett jót az államháztartásnak, és a józan észnek is ellent mondott) Ettől függetlenül azoktól a településektől, amik már a törvény beiktatása előtt városi rangot kaptak, azt nem vették vissza. Ezért van az, hogy ma rengeteg 1000-2000 fő körüli város van itthon.

A lakótelep alatt azonban nem tudom mire gondolsz. Érdemes megnézni pl Rákóczifalvát, ahol több mint 5000-en élnek, maga a település viszont abszolút falu hangulatú, alig van olyan utca ami le van aszfaltozva és a házak külleme sem éppen kertvárosias. Tehát nincs "lakótelep" rész.

2021. ápr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!