Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogyan szerezhetnék magyar...

Hogyan szerezhetnék magyar lakcímkártyát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Remélem jó témába írom a kérdésem. Szóval Magyarországon él a barátnőm és szeretnék csináltatni oda lakcímkártyát. Mondta nekem,hogy a szülei elváltak,de együtt élnek. Ilyenkor hogy működik ez ? Kell mind a két szülő a hivatalba,hogy aláirják ott lakok? Hogy is működik ez az egész dolog,kerestem a neten de nem találtam. Szlovákiában élek felnőtt férfi vagyok

2021. ápr. 28. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Be kell jelentkezned egy magyarországi lakcímre. Ehhez az ingatlan tulajdonosa kell, ő aláírja a lakcímbejelentőt, azzal bemész a kormányablakba és 5 perc alatt megkapod.
2021. ápr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Kieg: ezzel egyidőben Szlovákiában ki kell jelentkezned, tartósan külföldi tartózkodás címszóval.
2021. ápr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Minek az neked.
2021. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia első! Miért kéne itt lemondanom a tartózkodásomat? Úgy terveztem,hogy 1 hónapot ott 1 hónapot meg itthon lenni.
2021. ápr. 28. 23:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy a magyar jog szerint csak egy lakcímed lehet. Van tartózkodási hely is, azt is nyomtatnak kártyára.


De talán a legegyszerűbb az, ha kérsz egy formanyomtatványt, hogy szeretnél bejelentkezni, és aláíratod valakivel, akinek itt van ingatlana, és nem részletezed, hogy van szlovák lakcímed is. Azt mondod, hogy átköltöztél és kész. EU-s tagból jössz, ott vagy, ahol akarsz... ha kérdezik miért költözöl ide, azt mondod még nem tudod, csak úgy :)

2021. ápr. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!