Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek is unalmas, nem...

Szerintetek is unalmas, nem sokat kínáló Magyarország földrajzilag, természetet tekintve?

Figyelt kérdés

Többször hallottam újabban.

Viszonylag egyhangú, unalmas alföld, puszta, nyáron kiégett fü, legmagasabb csúcsa is csak 1014 m, a meleg és koszos Balaton, ennyi volt. nem kínál wow szépségeket. Pláne összevetésben, Ausztria a lélegzetelállító hegyeivel, tavakkal, vagy a zöld Szlovénia stbstb

Turisták ezért is jönnek vidékre kevesen, mert szinte nincs semmi nemzetközi összehasonlításban.


Ezeket hallottam.

Szerintetek?



2021. máj. 13. 11:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hogyhogy nincs igazam? Nem is fogalmaztam meg álláspontot, feltettem egy kérdést arról, amit másoktól hallok.

Semleges maradtam.

Szövegértés még az anyanyelven sem megy, hihetetlen :)))

2021. máj. 13. 15:09
 12/19 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem alapvetően csak nekünk unalmas, akik itt élünk. Egy osztráknak mondjuk, aki idejön az Alpok hegyei közül, nagyon is érdekes lehet a magyar puszta. Neki meg a végtelen mennyiségű alpesi legelő és sípálya és hófödte csúcsok lehetnek már unalmasak. Vagy mondjuk a Balaton is érdekes lehet neki, ha eddig csak hegyek közé szorult tengerszemeket látott.


Olyan szempontból esetleg igaza lehet a felvetésnek, hogy Magyarország természetrajza nem annyira változatos. Vannak országok, ahol egy országon belül van tengerpart meg szigetek, a szárazföldön emellett nagy kiterjedésű síkság, erdők, magashegység, édesvízi tavak, esetleg még sivatag is. És itt most nem kell hatalmas, kontinensnyi méretű országokra gondolni, a szomszédaink közül kapásból a horvátoknak vagy a románoknak is megvan az előbbiekből elég sok. Magyarország ezek közül a síkságot, erdőket és néhány tavat tud felmutatni, igaz, azokat elég színvonalas minőségben.

2021. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
57%
ebben az orszagban minden kozepszeru vagy meg a sem, hetvegi turakra jo de hogy valaki a szbadaagat erre koltse? na azt soha nem fogom megerteni. itt nincs hegy csak bucka nincs to csak pocsolya nincs eedo csak cserjes stb.
2021. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 uyscuti ***** válasza:
81%
Ha valaki nyitott szemmel jár , a lakóhelyétől néhány kilométer távolságra is találhat szép helyeket. Aki szereti a természetet , az képes örömet találni abban is , ha éppen nem több ezres csúcsokon mászkál.
2021. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%

14: Így van!


Soha nem jártunk a Ráckevei Duna környékére - aztán egyszer vendégségbe hívtak bennünket, és elmentünk kenuzni is... Azóta visszajárunk! Nagyon jó kis helyek vannak...

2021. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
78%
Ez csak addig tűnik így, míg össze nem hozol egy tökéletes eltévedést a Nagykunság kellős közepén. Hidd el, nem fogod soha elfelejteni.
2021. máj. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon szep tud lenni a mersekelt szepseg, a kozephegysegeink. Csak hozza lerohadas, borzalmas modoru, mentalitasu emberek. Kulfoldi ettol riadna el.
2021. máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem tele vagyunk szép helyekkel. Pilist, Dunakanyart személy szerint imádom. De szép városaink is vannak (Győr, Szeged). Én szerintem lehet azért bőven szép látnivalót találni itthon is.
2021. máj. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok nagy Magyarország aktivista, távol álljon tőlem a siránkozás, de khmmm Trianon... Okkal osztották szorozták a területeket így. Sok mindenünk lett volna, ha nem csatolják el. Balsors...
2021. máj. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!