Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Jó ötlet Magyarországba...

Jó ötlet Magyarországba költözni erdélyi magyarként? Hogyan tekintenek az erdélyiekre a magyarországi magyarok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gondolkodtam, hogy költözzek ki Magyarországra, mivel kb. sosem éreztem magam igazán "itthon" Romániában. Természetesen magyar iskolába jártam, mint nagyrészünk itt, de egyetemen és munkahelyemen több kellemetlen helyzeten kellett túltennem magam nemzetiségem miatt, amit nem szeretnék most részletezni.

Nemrég egy magyarországi lánnyal ismerkedtem meg, munkahelyemen keresztül és kissé meglepett (és őszintén kissé rosszul is esett) mikor lerománozott. Magyarországon nem tekintik magyaroknak azokat akik a határon kívül születtek? Azaz zavaró ha külföldi magyarok költöznek Magyarországra?

Felkészülve szeretnék menni ha megyek;))



2021. máj. 15. 22:26
1 2
 1/20 anonim válasza:
25%
Ki így, ki úgy. Sajnos a baloldal magyarellenes kampányai megtették hatásukat az arra fogékonyak köreiben, de azért ez kisebbség. Nekem több munkahelyen is volt romániai magyar kollégám, aki átköltözött, nem volt ebből soha semmi baj, ugyanolyannak tekintettük, mintha picit nyugatabbra született volna.
2021. máj. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
A környezetemben mindenki jól fogadja a határon túli magyarokat. Erdélyi kollegina is van a munkahelyemen.
2021. máj. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Embere válogatja, és szerintem, aki az erdélyi magyarokat nem magyarnak tekinti, az ássa el magát.
2021. máj. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

Senki sem fogja tudni megmondani rólad, akinek nem mondod el. Tudom, hogy kicsit más a tájszólás, de pár hónap Budapest után azt el fogod hagyni.


Amúgy a többséget nem érdekli. Ismerek ukrán, román és szlovák állampolgárt is, aki igazából magyar és itt dolgozik. Senkinek semmi baja velük, nem meséltek olyat, hogy ki lennének rekesztve. Ez egyedül a covid alatt lett nekik szívás, hogy nem tudtak mozogni a két ország között.

2021. máj. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 molnarmarcell21 ***** válasza:
49%
Személy szerint leszrom :)
2021. máj. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Egyszerűen nem tud foglalkoztatni, hogy ki szerb, ki román, ki szlovák és ki magyar. Amíg az életembe nem akadályoz azt csinál amit akar. Szerintem az emberek többsége ugyanígy áll hozzá.
2021. máj. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%
Engem nem érdekel különösebben, munkahelyemen is van egy csomó, pl a közvetlen főnököm. Ha csak felületesen ismerném, eleve meg nem mondanám, hogy erdélyi. Persze van olyan is, akinek a neve árulkodó, főleg leírva. De amúgy ha élőben találkozol valakivel és beszélsz vele magyarul, annak biztos nem az lesz az első, hogy lerománozzon. Neten alapvetően tahóbbak az emberek.
2021. máj. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy látom, hogy a többséget nem érdekli, viszont vannak azért épp annyian a határon túli magyarokkal ellenszenvezők, hogy idővel bele-belebotlasz néhányba. És van, hogy nem is igazán rosszindulatból jön mondjuk egy románozás, hanem inkább tájékozatlanságból, a beleérző képesség hiányából. De a politikai témák is elő tudják csalogatni az ellenszenvet, például van két ismerősöm, akiknél ténylegesen a határon túli magyarok szavazati joga vs adózása téma kitárgyalása vetett véget a barátságnak.
2021. máj. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekel ki honnan jött, csak ne legyen bunkó.
2021. máj. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Nekem semmi bajom nincsen a határon túli magyarokkal. Ugyanolyan magyarnak tartom őket, mint amilyenek mi vagyunk, viszont, azért az elgondolkodtatott, mikor egymástól függetlenül a 4-5. ismerősöm is azt mondta, hogy rühelli a székely kollégáját, mert kétszínű, alattamos, és a többieket fúrja, próbálja kitúrni.
2021. máj. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!