Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Debrecenben miért lakik olyan...

Debrecenben miért lakik olyan sok ember? Jó hely? Érdemes és érdekes ott élni? Jártál már ott? Mi a véleményed a város teljes egészéről? Esetleg a környékben van valami? Nagyon régen jártam már ott.

Figyelt kérdés

2021. jún. 3. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Én debreceni vagyok.Szeretek itt élni annak ellenére hogy szarok a bérek és nehéz normális állást keresni.Ezt leszámítva nagyon jó hely,kellemes az időjárás,mindent lehet kapni és nem túlzsúfolt mint Budapest
2021. jún. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia! Városképre mit mondasz? Nem csak a belvárosra gondolok, az úgy emlékszem szép, hanem ahogy távolodunk a belvárostól a kertvárosi részek felé. Sopronnal, vagy Veszprémmel összehasonlítva mennyire hangulatos a teljes város? Mennyire van élet? Vagy távolodva a belső területektől már inkább kihaltnak tűnik? Minden érdekel!


(Ilyen meglehetősen nagy városban is nehéz állást szerezni?)

2021. jún. 4. 01:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Állást szerezni nem nehéz: normálisan fizető állást nehéz találni. Fontos különbség.
2021. jún. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Debrecen egyre inkább kezd úgy kinézni, mint egy európai nagyváros, vagy legalább úgy, ahogy a többi városnak kéne kinéznie.

Debrecenben a Nagyerdő parkerdő részét újragondolták, és nagyon jó hely lett belőle (még van egy kis híja, de a Campus Fesztiválra az is kész lesz) szórakozóhelyekkel, látványelemekkel, sportlehetőségekkel stb.

Állást könnyű találni.

Nagyon jó a közbiztonság!

Drága a parkolás és a tömegközlekedés.

Tiszta, virágos, szökőkutakban gazdag város; a Belvárosi bulinegyed este nagyon szuper!

2021. jún. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Amit írtam a második hozzászólásomban, annak fényében a másik három "irány" (azaz nem az északi parkerdő) felé milyen a város összképe, hangulata az általatok írt felújított területekhez viszonyítva?


És ne felejtsétek ki a környékbeli (10-15 km) nagyközségeket, kisvárosokat sem, hogy ott melyek a hangulatos, szép helyek, ahol jó érzés és biztonságos lehet élni. (Milyenek ezen helyeken az ingatlanárak Debrecen kertvárosához képest?)


Köszönöm!

2021. jún. 4. 09:30
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Délre a Nemzetközi Repülőtér, és egy épülő hatalmas nagy ipari park található. Vannak ugyan kertségi utcák is, de döntően nem ez az uralkodó.

Villamos fog arra járni pár éven belül.

Szepes városrészt felejtsd el, szerintem azt nem fejlesztik, mert előbb-utóbb útjába lesz a reptérnek.

Délen Mikepércs nagyon épül, drága - egy olyan alvó-városrész lesz.

2021. jún. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

2


Vannak lepukkant helyek de többnyire szép varoskeppel rendelkezik.A környéke is szép hely, gyönyörű kerteshazakkal,én 1 km-re lakok debrecentol

2021. jún. 5. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Debrecen kelet felé nagyon nagy kiterjedésű, javarészt erdőkkel. A keleti városrészek kivétel nélkül rendezett családi-házas, kertes részek, homokos talajjal. Debrecenhez tartozik Bánk, Nagycsere, Haláp, Martinka stb. Ezek régebben hobbikertes részek voltak, ma már sokan költöztek ki - leginkább a jó levegő és az akkor alacsony árak miatt.. Erre jár a Zsuzsi vonat is Hármashegyaljára. Északon Debrecenhez tartozik Józsa és Pallag, de - főleg az utóbbi - szinte megfizethetetlen!

Nyugati városrészek - Ondód, Kismacs, Nagymacs - régen érdektelenek voltak, de az épülő BMW miatt (a szomszédjukban épül) nagyon felértékelődtek. A környéken még Nagyhegyes, Ebes amik nagyon rendben vannak, közeli és vonzó települések.

2021. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Pont hogy kezdik szétcseszni a város eredeti, tradicionális épületeit, tereit. Kezd elveszni a cívis feeling.

Sok a külföldi, ezért egekben az albérletárak. A belváros szép, de kifelé egyre lepukkantabb minden. Az éjszakai élet nulla. A közbiztonság elmegy, de nagyállomás, buszvég, lakótelepek hagynak némi kívánnivalót. Közlekedés borzalmas. Munka van, de a bérek botrányosan alacsonyak!

Én visszasírom a régi Debrecent!

2021. jún. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

9:

Sok a külföldi, ezért egekben az albérletárak. - Ez - sajnos - igaz!

A belváros szép, de kifelé egyre lepukkantabb minden.- Ez nem igaz.

Az éjszakai élet nulla. - Ha a Simonffyn, vagy a Nagyerdein laknál nem ez mondanád!...

A közbiztonság elmegy. - Kifejezetten jó!

nagyállomás, buszvég, lakótelepek hagynak némi kívánnivalót- rossz duma.

Közlekedés borzalmas - drága. Sok dugó van.

Munka van, de a bérek botrányosan alacsonyak - munka dögivel, a jót és a kvalifikáltat megfizetik!


Én visszasírom a régi Debrecent!

2021. jún. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!