Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » NAGYJÁBÓL melyik az a VÁROS,...

NAGYJÁBÓL melyik az a VÁROS, amely NAGYJÁBÓL UGYANANNYI távolságra van Budapesttől, Pécstől, Győrtől, Debrecentől és Szegedtől EGYARÁNT?

Figyelt kérdés

2022. jún. 13. 12:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Álkérdés és értelmezhetetlen.
2022. jún. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Le tudnád ezt geometriailag modellezni? Három dimenzióban képtelenség.
2022. jún. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Totál képtelenség ilyen pontot találni, nem hogy várost.
2022. jún. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Wellington "NAGYJÁBÓL" ugyanannyi távolságra van.
2022. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen város.

3 ponttól azonos távolságra levő pontot meg lehet találni. Pl. A, B, és C pontok esetében meghúzod A és B felező merőlegesét, majd A és C felező merőlegesét is. A két egyenes metszéspontja lesz ez a pont.

Ahhoz, hogy a másik két ponttól is ugyanilyen távolságra legyen, az a két pont már nem helyezkedhet el akárhol. Az elrendezésből pl. egyértelmű, hogy a Bp-Pécs-Győr városoktól egyenlő távolságra levő pont valahol a Dunántúlon lesz, míg a Bp-Szeged-Debrecen városoktól egyenlő távolságra levő pont a Dunától keletre lesz. Tehát semmiképpen sem esnek majd egybe.


A kérdésben benne van a "nagyjából" szó, de még nagyjából sem lesz ez igaz egyetlen pontra sem.

Ill. némiképp igaza van annak, aki Wellingtont (Új-Zéland fővárosát) írta: mivel Wellington sokkal-sokkal messzebb van ezektől a magyar városoktól, mint azok egymástól, így Wellingtonból nézve majdnem egybeesnek, vagyis onnan való távolságuk relatív különbsége kicsi lesz. Vagyis ha képezünk egy arányt mondjuk így: Wellington-Bp. táv osztva Wellington-Debrecen távval, ez az arány 1-hez közeli érték lesz. És bármelyik magyar várost írjuk Bp. ill. Debrecen helyébe, az arány 1-hez közeli érték lesz.

2022. jún. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
9ké, köszönöm. Én nem tudom, hogy az első ezen mit nem értett. Csak azért kérdeztem, mert elég tág a családunk és hátha van egy olyan város, ami mindenkinek jó.
2022. jún. 13. 13:59
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, és második.

Nem azt írtam, hogy nem értem, hanem azt, hogy értelmezhetetlen.

Nincs közös metszéspont, még nagyjából sem.

2022. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintme a kérdező még mindig nem érti a 7-es (és 1-2-es) kifogásait. Pedig általános iskola 3 osztály geometria.
2022. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%
És mire legyen mindnek jó? El akarnak költözni?
2022. jún. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

#5 vagyok.

Természetesen a geometria az egy elvont tudomány, az élet meg egy más dolog.

Noha nincs olyan hely, ahonnan egyforma távolságra lennének a felsorolt városok, de meg lehet találni azt a helyet, ahonnan a felsorolt városoktól mért távolságok összege a legkevesebb. De az életben egy kicsit más számít: hogy az eljutás milyen színvonalú úthálózaton történik (ha autóval közlekednek) vagy vasúton, busszal melyik a legjobban megközelíthető. Országunk sugaras közlekedési hálózata, és a városok elhelyezkedése alapján ez Budapest lesz. De tovább lehet finomítani a feladatot azzal, hogy pl. a szüleitekkel gyakrabban találkoztok, így az ő városaik erősebben vannak súlyozva, mint a többieké.

Összességében ez egy erősen szubjektív döntés kell, hogy legyen.

2022. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!