Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A feladatom összehasonlítani...

A feladatom összehasonlítani Szentendre és Esztergom látványosságait. Kérlek, írd meg, neked mi jut eszedbe, Melyik városba miért látogatnál? Ha már jártál, mi tetszett, mi nem? Köszönöm.

Figyelt kérdés
Magonc@lajt.hu
2008. dec. 20. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Speciel én esztergomi vagyok :) Van aki azt mondja, egy napos kirándulásnak épp elég, de ha belegondolok, elég sok minden van itt látnivaló, program.

Kezdetnek a Bazilika, amit ugye nem kell bemutatni! Ezen belül is ott a kilátórész, a kripta, mellette a Vármúzeum!

Aztán ott a Mária-Valéria híd, ami önmagában nem nagy program, de fotózgatni lehet :D

Aztán ott a Duna múzeum, a Babits múzeum, a Széchenyi-tér, ami gyönyörű lett!

Aztán ott az élményfürdő, ami ugyan nem 'kulturális emlék', de jó kikapcsolódás sok szolgáltatással, ott viszont önmagában el lehet tölteni egy napot!

Hirtelen ennyi jutott eszembe! Szentendrével kapcsolatban viszont nem tudok segíteni, ott csak a skanzenről hallottam! Remélem tudtam segíteni!

2008. dec. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

szentendrei vagyok:

- Kalmár kereszt a főtéren

- Tobakosok keresztje

- Szőlősgazdák keresztje

- Templomok: Belgrád, Blagovestenszka, Pozsarevacska, Preobrazsenszka, Péter-Pál, Református templom, Evangélikus templom, izbégi templom, templomdombi templom

- Gyémántcsiszolda

- Kőtár és ásatások (Ulcisia Castra)

- Múzeumok: [link]

- Barokk-rokokó építészet és a rengeteg árus az utcákban (pl Bogdányi u.)

- Jobb kajáldák: Rab Ráby, Elisabeth ...

- Rab Ráby tér sztorja meg karácsonykor karánycsonyi játékokat tartanak ott

- A városban vannak a szőlőspincék, amíg a hegyekről lehozták a szőlőt, addig taposták, majd a házak oldalán van ilyen kőkeretes luk, ott öntötték le a mustot

- Izbég története (menedék)


...

2008. dec. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!
2008. dec. 21. 14:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Engem Mr. Esztergom jobban meggyőzött :-)
2009. jan. 21. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Illetve ha hölgy az illető, akkor bocsánatot kérek :-)
2009. jan. 21. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, lány vagyok, Miss Esztergom :D Semmi baj!
2009. jan. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm.

gondolkodom, hogy a bazilikát hasonlítom össze a szerb templomokkal.

Bor van Esztergomban? mert itt nem nagyon.

2009. jan. 21. 19:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, van kultúrája a borászatnak, eléggé dombos vidék vagyunk! Bár zömében csak hobbi-borászok vannak, és nincs kifejezetten ezzel foglalkozó ágazat, cég, bolt itt, de sokan szőlészkednek! Érdemes viszont utánakeresned neten, hátha többet is megtudsz!

Miss Esztergom voltam :)

2009. jan. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2009. jan. 23. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!