Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mondanátok nekem Magyarországo...

Mondanátok nekem Magyarországon kiemelkedően szép várakat, kastélyokat gyönyörű kilátással?

Figyelt kérdés

Van egy lány akivel írogatok, és augusztusban fogunk legelőször találkozni, aki az írásai alapján kiemelkedően szimpatikus számomra, nagyon sok a közös pont, mindig letudjuk egymást nyűgözni valamivel. Megbeszéltük a találkozót, meg is adta a mobilszámát.

Ez még egy sima találkozó lenne, nem a kérdésben megjelölt helyszínekkel, ez az első találkozó attól még függetlenül lesz. Csakhogy én már azt tervezem, hogy a találkozó végén meg kérdezem tőle, hogy találkozunk e még, és ha azt feleli, hogy igen, én már ott helyben fel tervezem tenni neki a kérdést, hogy eljönne e velem a második találkozón xy várba/kastélyba? Tehát ezért kellene már most az első találkozó előtt a második találkozó helyszíne. Tehát én már nagyon előre gondolkozok amit ő most még csak nem is sejt. Az meg snassz, hogy "Eljönnél e velem majd egy valamilyen várba/kastélyba, de most még fogalmam sincs hova akarlak elhívni, de majd kitalálom". Felnőtt férfi vagyok, egy nőnek konkrétumokat akarok mondani, nem "talánt" meg "majdot"

A Füzér Vára lett volna az álomhely, de vonattal mennénk, azt meg az érkezést követően a vasútállomástól vagy 3-5 buszos átszállást kéne még megejteni, ami megölné az egész hangulatot. Tehát a nehézkes megközelítés miatt fájó szívvel lefújtam, pedig már ott tartottam, hogy levezényeltem magamban egy komplett forgatókönyvet, hogy mit és hogyan fogunk ott lenni a magasban.

Nem könnyítem meg sajnos ezzel a helyzeteteket, de sajnos kritérium a relative egyszerű megközelíthetőség. Nyilván én sem olyanra gondolok, hogy a vasútállomáson a peront elhagyva ott magasodjon előttünk egy vár ötszáz méter magasan virágos kerttel és vörös szőnyeggel. Maradjunk a realitás talaján, de ne legyen olyan messzire, hogy két-három átszállos buszutazást is igényeljen még a vonat út után.

Én leginkább a Visegrádi várra gondoltam. Tartaléknak meg a Sümegi várat tettem meg. További tartalékoknak Boldogkői várat és a Diósgyőri várat véstem még be. Romos várba nem akarom elvinni, mint a Siroki Vár, Fehérkő Vára stb. Fontos, hogy a vár is szép legyen külsőre is.


Tehát akkor amiknek mindenképpen meg kell lenniük:


-Szép vár legyen, muatatós kívülről is.

-Magaslaton legyen, hogy szép kilátás legyen odalentre és a tájra, ez elengedhetetlen. Lásd Füzér Vára. Olyan kilátást akarok, hogy azt soha ne felejtse el.

-Legyen valamilyen idegenvezetés, ne csak bóklásszunk és képeket, szöveges táblákat olvassunk. Ezek is adnak át információkat, de mégsem olyan mint amikor egy hús-vér ember meséli a történeteket, és nekünk csak hallgatni kell.

-Legyen a vár alatt vagy a közelben virágos, növényes zöld terület, egy nő imádja a virágokat. Ha ez mellé még hozzávesszük a magaslati kilátást, ez lazán telibe fog találni nála. Tehát valahogy valamilyen módon legyen egyben romantikus is.


Megismertem már annyira, hogy imád utazni, szereti a szép tájakat, és a szép kilátást és a virágokat. Ebből ollóztam össze a kritériumokat. Tehát a fenti kitételek inkább az ő lenyűgözését szolgálják, mintsem az én igényeimet.


A "nézz utána, ne ide irkálj először" válaszokat ha lehet hanyagoljátok. Azt hiszem valamilyen szinten lejön, hogy én ennek már nagyon utánanéztem, én inkább segítséget szeretnék kérni, hogy a célhelyet le tudjuk szűkíteni egy helyre.


Bármi jöhet, ha Ti már voltatok egy adott helyen, és személyes tapasztalatok van az adott helyről az a legjobb. Lányok, Nők, a Ti véleményeiteket is kiemelt figyelemmel várom, női szemmel melyik volt a legfeledhetetlenebb ilyen utazásos vizuális élményetek?


Ha bármi kérdésetek van, amit nem írtam le a leírásban, de segítene a segítség adásban, akkor írjatok nyugodtan, és ha normális kérdést kapok normális stílusban, egészen biztosan válaszolni fogok.


31/F



#Magyarország #vár #kastély #füzér vára #visegrádi vár
2022. júl. 23. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb romvár, de pl a Visegrádi egy jó választás már csak a tájért is.
2022. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pl. Eger, Sárospatak, Visegrád
2022. júl. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Füzér kiemelkedik,nemcsak a környékből.Fantasztikus,azt mindenkinek látni kéne.Bakancslistás hely!
2022. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Egyes válaszoló: Igen, nekem is a Visegrádi tűnik a legjobb választásnak. Úgyhogy ott is marad eddig a fő célhelynek.


Kettes válaszoló: Te is említetted a Visegrádit, gyűlik neki a szavazat. De általad most a Sárospatak is felkeltette az érdeklődésemet. Ő is jegyezve!


Hármas válaszoló: Ne tudd meg, hogy mennyire fáj érte a szívem. Nem hiába ő lett volna az eredetileg kitűzött álomhely. Akkor ezek szerint voltál is ott. De magamat ismerve valahogy valamilyen módon vissza fogok még térni rá, és egy vagyont fogok költeni egy esetleges taxis megoldásra. Gondolkodóba vagyok nagyon.


Köszönöm mégegyszer a normális és hasznos válaszokat, mindenkinek ment a zöld pipa természetesen! Jöhetnek még válaszok!

2022. júl. 23. 12:39
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Visegrád

Szigliget

Pannonhalma

2022. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ötödik válaszoló: Akkor a Visegrád kezd betalálni. Jegyeztem a Szigligetet és a Pannonhalmát is! Köszönöm a hasznos és értékelhető választ, ment a zöld pipa, ez természetes! Kellemes estét, és jó hétvégét kívánok Neked, és mindenkinek!
2022. júl. 23. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!