Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországon van valahol...

Magyarországon van valahol olyan szálloda(Motel/Hotel), ami tipikus amerikai motel stílusban épült és üzemel?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Imádom ezeket a fajta moteleket és eltöltenék egy ilyen helyen 1-2 éjszakát. Tudom, hogy Amerikába lenne az igazi, de sajnos arra nincs lehetőségem.

Köszönöm a válaszokat előre is!


2022. aug. 19. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem találkoztam ilyennel. Nálunk a motel, mint olyan, szerintem nem is létező kategória.


Definíció szerint a motel egy olyan, út mellett lévő hotel, amit alapvetően fuvarozóknak és motorosoknak találtak ki, az elrendezése pedig azt szolgálta, hogy rá lehessen látni a szobából a parkolóra (ahol ugye a közlekedési vagy a munkaeszköz állt). Ilyenre szerintem Magyarországon sose volt szükség, mert nincsenek akkor távolságok, bárhova mentél, egyfelől oda lehetett érni pár óra alatt, másfelől volt nagyváros út közben, ahol egyéb szálláslehetőségeket igénybe lehetett venni.

2022. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Munkásszállók vannak
2022. aug. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi az infót, de ezeket én is tudom. Engem az érdekelne, hogy nincs-e egy valahol, csak a feeling kedvéért az ilyen amerika bolondoknak, mint én.

Ettől függetlenül ment a zöld pacsi! :)

2022. aug. 19. 17:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Most átböngésztem én is, de valóban nincs ilyen Magyarországon. Hegyeshalomnál van hasonló, de az sem teljesen olyan.
2022. aug. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én rendszeresen megszállok ilyen helyeken az USA-ban, ha élőben látnád gyorsan elmenne a lelkesedésed. A koncepció nem rossz, de a valóságban ezek olcsó, igénytelen szállások, amik fényképen még úgy ahogy kinéznek, de sajnos közelről már jól láthatók a foltok, repedések, kopások, falból kieső dugaljak, nem működő lámpakapcsolók, az idétlen műanyag egybeöntött kád"komplexum" a rendkívül praktikus rögzített zuhannyal.

A tisztaságról nem is beszélve. Az ágynemüvel többnyire nem szokott gond lenni, de a padlószőnyegtől koszos lesz a talpad, ha nem papucsban mész a fürdőszobáig. Volt olyan motelszobám Battle Creekben ahol jól kivehető vörösbor és ondó foltok voltak a falon. Vagy Detroitban romlott kaja a hűtőben.

Na most ezek odakinn az olcsó kategóriát jelentik csóró utazóknak. A motorist angolul autóst jelent, nem motorost. Ha kevésbé frekventált helyen jársz, akkor 60-80 dollárból megúszod, de mondjuk holnap megyek Seattle-be, ott 120 dollár per éj egy indiaiak által tulajdonolt motel. De abban az épületben egy derékszög nem sok annyi sem sikerült. Na most döntsd el, hogy olcsó-e vagy nem. Nekik az, csak ne próbáld neg átszámolni

2022. szept. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!