Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Nem tartjátok szégyenteljesnek...

Nem tartjátok szégyenteljesnek azt, ahogy nemzetközi pályaudvar létére kinéz a Keleti?

Figyelt kérdés
Ilyen apróságokról nem is beszélve, hogy nincs ingyen wifi, de ez már tényleg a legkisebb. Hogy a rengeteg, zombi üzemmódú haljéktalanról, pénzre éhező, cégjelzés nélküli maszek taxisról, gyilkos kinézetű portyázó arabokról meg a pénzváltóikról, a csorgó nyálú zsebtolvajokról és egyéb sötét alakokról már ne is beszéljünk...
2010. okt. 7. 00:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
13:37: sosem csíptem az ilyen nem csináltam házit, mert a Tibi sem csinálta meg dolgokat. Nem érdekel, hogy külföldön milyen szar a helyzet, "Európa szíve" vagyunk, vagy mi a fsz, egy elképesztően szép épületben elképesztő dolgok vannak 2010-ben... én ettől hányok :S
2010. okt. 7. 20:45
 12/16 A kérdező kommentje:
Ami meg a Kurucos cikket illeti... ööö... AZTAQRVAAA!!!! Én még sosem jártam ott, de akkor már inkább eggyel hamarabb/később szállok le és besétálok :\ Ennyi erővel mondjuk a tatabányai állomásról is lehetne bőséges anyagot készíteni. Sőt...
2010. okt. 7. 20:48
 13/16 anonim ***** válasza:
84%

Én írtam,hogy külföldön még rosszabbak a pályaudvarok..

De tudod az ország esztétikailag olyan amilyenné a benne lakó emberek teszik..Azt hogy a Keleti vagy Nyugati pályaudvar úgy néz ki ahogy kinéz ezt magunknak is köszönhető..Nem azt mondom,hogy nincs igazatok! A Keleti az egyik legszebb pályaudvar lehetne egész Európában,de nem az,mert okádék ahogy kinéz..De nem magától lett ilyen..Voltam szemtanúja annak,hogy festékszóróval fújták a hősök terén a szobrokat.Amikor szóltak hogy ne csinálják még nekik állt feljebb..Nap mint nap látom a fiatalokat,hogy szarnak abba,hogy milyen környezetben vannak,akkor is szemetelnek ha mellettük van a kuka..

Pár évvel ezelőtt pont a Keletit újították fel.Amikor kész lett én ott voltam,és nagyon szép volt..Akkor hallottam egy 16 éves lány szájából."Vajon hány hét kell,hogy valaki összebarmolja?" Nem telt el 1 hét sem!

Nem gondolod hogy előbb az ilyen szarjankóknak kéne felfogni,hogy tönkretesznek mindent,és miattuk olyan az egész ország külleme amilyen??

2010. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
De, természetesen igazad van. Valamennyire. Köcsögök ezek az emberek. Ugyanakkor azt sem értem, hogy miért nem lehet fellépni ellenük. Miért nem lehet kamerát telepíteni, miért nem lehet a felvételt átadni a rendőrségnek és azok miért nem tudják felelősségre vonni/megfizettetni az okozott kárt. De ne is fizesse meg. Közmunka, aztán lehet reggel 6-tól este 6-ig sikálni. Máshol ez miért tud működni?! Lehet, hogy álomvilágban élek és ez sosem fog megvalósulni, de az állatokat is fenyítéssel neveli az ember, ha szép szóval, tanítással nem megy. Titkon mindig abban reménykedem, hogy rajtakapok egy ilyen gyökeret, aki összebassssza a falat, biztos hogy kérdezés nélkül leütném... Ami a haljéktalanokat illeti, azokat meg el lehet zavarni, kb. pár szóba kerül csak. A kéregetőket is el lehet küldeni, mert ugye a törvény már ezt is bünteti... csak a gyakorlatban szarik rá minden hatóság.
2010. okt. 7. 23:25
 15/16 anonim ***** válasza:
84%

Azért nem lehet őket büntetni mert fiatalkorúak,gyerekek csinálják.Ha el is kapnak egy ilyen hülye gyereket,és pénzbírságot szabnak ki neki..nincs miből-kitől behajtani..Veszett ügy..Nem lehet dolgoztatni őket lásd az előző ok miatt.Gyerek. Jó lenne ha az ember veréssel,fenyítéssel érhetne célt(és tuti,hogy lenne hatása) de akkor rögtön az jönne,hogy Magyarországban diktátori uralmak vannak,itt mindenki rabszolga..Politikailag olyan nyomás érné az országot,hogy akár polgárháború is kitörhetne..De ezt megint senki nem akarja..(ki akarnak újra 56-os állapotokat?)Külföldön sem működik..jobban mondva ott csak annyival jobb,hogy tényleg nem látsz hajléktalant,kéregetőt mert állandóan zavarva vannak..De ott is firkálnak,rombolnak a fiatalok,gyerekek..Angliában például a törvény "bekeményített" Ha elkapnak egy fiatalt aki rongált gyorsított eljárásban elítélik,és pénzbírságot szabnak ki rögtön..(sajnos börtönbe nem mehet a kora miatt)ezért a fiatal 24-48 óra múlva röhögve sétál ki a rendőrségtől,és vígan kifizeti az 50-500 fontos pénzbírságot..(jobban mondva a szülők fizetnek) persze minden marad a régiben 21 éves koráig..Onnantól mehet sittre,de akkor már óvatosabb vagy nagyban játszik..

Ez a helyzet Magyarországon is..Nem tudnak mit kezdeni a gyerekbűnözőkkel..

Egyébként én akiket még keményen büntetnék azok a "grafitisek" nem tudom,hogy hívják őket én így nevezem,mert ők azok akik mindent összefújnak festékszórókkal..

Egy ismerősöm is csinálja..Amikor megkérdeztem,hogy miért csinál ilyet hiszen bűnt követ el,és mellette rongálja az utcát,vagy sokszor a műépületeket,szobrokat is..A válasz az volt,hogy ami az utcán van az közterület..Ott fújhat..Hiába mondtam neki,hogy egy kerítés,vagy egy ház oldala amit egy szerencsétlen becsületesen dolgozó ember keményen megdolgozott nem közterület,az nem fújni való rész..De csak azt hajtogatta,hogy az utcán van így lefújható..Így én fogtam elvettem tőle egy piros festékszórót és meglepetésére teljesen lefújtam az arcát,ruháját,mindent.Majd mondtam neki,hogy "te is az utcán vagy,vagyis közterület így téged is le lehet fújni..

Nagyon pipa lett,és hiába mondta,hogy ez más..számomra nem..Ha valaki ilyen ökörséggel jön,hogy rongálhat,mert az utcán van,és az közterület akkor nekem is jogom volt lefújni őt..

De ahogy mondják 1 fecske nem csinál nyarat..Itt azt kéne,hogy tényleg elkapni az ilyeneket,és vagy őket vagy a saját otthonukat hasonlóképpen tönkretenni..De ki mert egy 10-15 fős cigány bandába belekötni? mert én nem...

2010. okt. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én ha tehetem busszal mek Bp-re:D

Keletibe akárhányszor leszállok, elkap a tömeg iszony. Pedig nem félek a tömegtől, de pl egy péntek délután valami haláli ami ott van. Nem kéne milliárdokat szánni a rendbe tételre szerintem, csak növelni kéne a komfortot. Kezdetnek meghagyni a főbejáratot, az oldal bejáratokat lezárni. Hajléktalanokat kitiltani, pályázaton taxis cégeknek eladni a drosztokat, nyelvtanfolyamra íratni a jegy pénztárosokat, lenti jegypénztárakat felújítani, a sok büdös büfét bezárni onnét. Valóban működő képes beléptető rendszer a peronokra, hatékonyabb biztonsági szolgálat, átfogó rendszeres takarítás, és egységes büfé és kávézók. Ezek nem kerülnek milliárdokba, viszont máris másképp éreznéd magad. Ha én így érzem, mit mondana erről egy turista aki Münchenből jött?xD:D

2010. okt. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!