Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A jó idő közeledtével és...

A jó idő közeledtével és beálltával hogyan öltöztök fel túrázáshoz és hogyan védekeztek kullancs ellen?

Figyelt kérdés

Rövid nadrág, rövidujjú póló és kullancs elleni valami kence vagy fújós cucc a lábra és karra?


Vagy inkább hosszú nadrág és hosszúujjú póló? (Ez esetben még durvábban meleged lehet, hiszen a mozgás miatt már eleve az lesz, főleg emelkedőn.)


Ill. alsóneműt és pólót milyet használtok jó időben, tavasszal, nyáron?

(Télen termópólót ill. termóalsónadragot használok. Az - gondolom - tavasszal, nyáron nem annyira jó.) Az alsónadrág egy idő után kidörzsöli a lábak közét, belső combot, ágyékot. Melegben meg még inkább. Ismertek olyat, ami nem annyira dörzsöl ki még akkor se, ha szénné izzadod?


Várom gondolataitokat, tapasztalataitokat, javaslataitokat a fentiekkel kapcsolatban.


Köszi.



2023. ápr. 19. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Túrazokni (térdig érő), bakancs, bokán zárt (gumival összehúzott) szakadásálló nadrág, hosszú ujjú ing, ellenzős sapka (Nem baseball). Hosszú nadrág nem csak a kullancsok ellen jó.
2023. ápr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bakancs, hosszú nadrág, a felső erdőben szintén hosszú ujjú, nyílt terepen lehet rövid is vagy akár ujjatlan. Kullancs ellen + spray.
2023. ápr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én leginkább a rovarriasztó sprékben és a túra utáni önvizsgálatban bízok. Így az utóbbi 15 évben nem is kellett magamból kullancsot kiszednem, ruházattól függetlenül.


Viszont nem mindegy a naptej és a rovarriasztó sorrendje, kompatibilitása - ahogyan a trópusokon megtanultam, kell köztük minimum fél óra és a sorrend előbb a naptej, utána a rovarriasztó.

2023. ápr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vékony, hosszú nadrág és a zoknit ráhúzom a nadrágra..


Ha tudom, hogy nem megyek nagy fűbe, akkor jó a rövid nadrág.

2023. ápr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én jó időben csak rövid ujjú pólóban és rövidnadrágban szoktam túrázni, mert megdöglenék a hosszúban.

Kullancsriasztót néha használok, de legtöbbször elfelejtem, inkább a túra után szoktam átnézni magamat. Egyébként sosem volt még bennem kullancs, olyan alkalommal sem, mikor a (hosszúnadrágos) túratársaimban igen, szóval könnyen lehet, hogy valamiért nem szeretnek a kullancsok (a szúnyogok se nagyon szoktak megcsípni).

2023. ápr. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyszer azt hallottam, hogy a B vitamin valamelyik formáját nem szeretik és kerülik. Én relatív sok zöld Monstert toltam, amin ki van emelve a B vitamin, és nem is volt bennem sokáig kullancs. De volt egy időszak amikor a szúnyogok sem igazán csíptek, pedig korábban nagyon szerettek. Nem tudom van-e összefüggés.
2023. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én amúgy hosszú nadrág + pólóba nyomom. Nadrághoz ragaszkodom, mert sokat gázolok az aljnövényzetben, csalánosban is.
2023. ápr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bakancs vagy strapabíró sportcipő biztos, minden más a konkrét időjárástól függ. Én télen is megyek túrázni, ha legalább 5 fokban süt a Nap vagy legalábbis nincs nagyon rossz idő. Ugyebár igazi telünk régóta nincs. Most ködös és monszunos időszakunk volt, bár ez is pont ellehetetlenített mindent.


Előző válaszolókhoz hasonlóan szerencsém van kullancsokkal szemben és így nem alkalmazok elővigyázatosságot. Csak 6 éves korom előtt volt bennem egy sátorozó nyaralás alatt. Akkor belém is szakadt és volt kisebb pánik, azóta semmi. 2012-től túrázok folyamatosan, néha egy-egy mászott rajtam vagy megszívás nélkül kimászott. Egyetlen alkalommal pici konkrétan bennem volt, még meg sem moccantam és elhagyott. Valami van a véremben, amit nem bírnak. Én az immunbetegségemre gondoltam, mert diszkoid lupuszom van. Ez azt jelenti, hogy több fehérvértest és alacsonyabb cukor. De nincs hivatalosan megerősítve, hogy nem bírnák a kullancsok. (Alapból keveset tudnak a lupuszokról.) Pedig a lupusztól kipattogzó sebek miatt gondolná az ember, hogy veszélyeztetve volnék. Ellenben sajnos ágyi poloskával volt dolgom és csak azok szerettek. Illetve teljes rejtélyként darazsak kergetnek, miközben nem is bántom őket. Emiatt sajnos zsigerből utálom a darazsakat és fóbiát okoztak. ^^""

Emellett sűrűn eszek hüvelyes bogyókat és alapból odafigyelek egészségre, így a B-vitaminnal is igazság lehet.


34/F

2023. ápr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Illetve most lehet érdekes fejlemény, mert elmúlt időszakban eltűnt vagy egy időre elaludt a lupuszom. Esetleg majd jelzek. :-)
2023. ápr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!