Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Könnyű eltévedni kijelölt...

Könnyű eltévedni kijelölt túraútvonalokon?

Figyelt kérdés
Nem túráztam még, és érdekelne hogy kijelölt túraútvonalon mennyire könnyű eltévedni? Kell hozzá térkép és iránytű, vagy így az is fölösleges? Tapasztalatok?

2023. jún. 19. 11:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
Nehez eltevedni. Bar mar regen turaztam, ha a turista jelzest koveted, akkor odatalasz az uticelodra
2023. jún. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
55%
Nem nagyon tudsz, mert a túraútvonalon úgymond már "ki van taposva" az út. Nem tudsz letérni róla. Az elágazásoknál mindig vannak jelzések, de amúgy is olyan sűrű a jelzés, hogy nem tudod elvéteni.
2023. jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%
Néha sikerül. :) De könnyen vissza lehet találni.
2023. jún. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%

17 éven át intenzíven túráztam, és merem állítani, lehet. Túratársam aranyjelvényes túravezető, 50 éves rutinnal is többször eltévedt. Még térképpel, tájolóval a kezében is.

Vannak buktatók, hibák. Pl. rossz festés, kapujel hiánya, kivágott fák (amin jelzés volt), belógó ágak, amelyek takarják a jelzést stb.

2023. jún. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%

A felkapottabb helyeken nem igazán, 5-10 méterenként van jó minőségű jelzés, egy óvodás is tudja követni.

Turisztikailag kevésbé jelentős helyeken, ahol ritkán vannak a jelzések, le vannak kopva, kint maradnak a régi jelzések, ott már nem mindig olyan egyértelmű. Tévedtem már el párszor.


Sötétben, viharban, hóesésben szintén nem olyan egyszerű.

2023. jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%
Általában nem könnyű, de azért bele lehet szaladni, néha akár egy tapasztaltabb túrázónak is.
2023. jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
6%

"Kell hozzá térkép és iránytű, vagy így az is fölösleges? Tapasztalatok?"


Ki az a hülye aki 2023-ban ilyen elavult sz.rokat használ amikor 99,9% feletti a 4G lefedettség az országban és az 5G is rohamosan feltört. Max ha barlangba mész akkor nem tudsz használni real-time GPS-t de akkor is offline módban simán használható ha előre leszeded az adatbázisát.

2023. jún. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%
7-eske! Te ezt úgy írod, hogy soha nem túráztál. De lehet én vagyok a hülye, mert ttszervezőként nyomtatott itinert adunk kézbe, és a túrázóknál is alig-alig látok Oudoor GPS-t, papírtérképet annál többet.
2023. jún. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
91%

"99,9% feletti a 4G lefedettség az országban"

Max. a településeken. De elég ha elmész a Börzsönybe, ott már vannak igen nagy lyukak.

De amúgy nem is kell mobilnet. Abban igazad is van, hogy egy bármilyen okostelefon egy normálisabb offline térképpel a legtöbb esetben bőven elég. A papírtérkép, iránytű valóban inkább úri hóbort manapság. Extrémebb, többnapos/hegymászós/barlangászós túráknál lehet esetleg kevés.

2023. jún. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
19%
A stílusa nem tetszik, de ezen kívül nem értem 7-es lepontozását. Én szerintem nem láttam még embert papír térképpel túrázni, pedig elég rendszeresen megyek évente több ezer km-t.
2023. jún. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!