Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Könnyű eltévedni kijelölt...

Könnyű eltévedni kijelölt túraútvonalokon?

Figyelt kérdés
Nem túráztam még, és érdekelne hogy kijelölt túraútvonalon mennyire könnyű eltévedni? Kell hozzá térkép és iránytű, vagy így az is fölösleges? Tapasztalatok?

2023. jún. 19. 11:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
39%

Szánalmas, hogy a helytálló válaszokat rendre lepontozzák egyesek, a marhaság felértékelt. A 20. is teljesen helytálló dolgot ír.

A telefonban lévő navigáció alapból nem visz be turistautakra.


Ami az eltévedést illeti: Már írtam a több évtizedes túravezetői tapasztalattal rendelkező túratársamról. Aranyjelvényes, és igazán nagy gyakorlata van benne. És volt, hogy órákig bolyongtunk a Bakonyban.

Kb. öt órakor indultunk Pénzesgyőrből Agusztin-tanya kulcsosházhoz. Az kb. 5 km.

Éjfél felé járt már, de még nem találtunk meg. Végül egy feltört kis vityillóban húztuk meg magunkat. Szakadt az eső, villámlott, dagasztani lehetett a sarat. Térkép+iránytű nem segített. Jelzéseket ha találtunk, nem az volt, ami a tanyához visz, de abban sem segít egy jel, hogy éppen hol vagy.

Álláspont meghatározásához oldalmetszés sem jöhetett szóba, mert nem volt mit célba venni a sötétben. Tisztáson sem.

2023. jún. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
20: viszont a szurdokban meg pont nincs egymillió túraút. Eltévedés szempontjából néhány méter ide v oda nem számít, pláne ha amúgy végig követed a térképen, h hol jársz.
2023. jún. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
78%
21: mi az h a telefonban lévő navigáció? Szerintem leírtam értelmesen, h telefonra letöltött turistatérkép.
2023. jún. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
70%

#20: Magyarországon szerintem nem sok olyan szurdok lehet, ahol nincs gps vétel. Pl. egy Rám-szakadékban is simán tud legalább 10-20 méteres pontosságot, ami már bőven elég erre a célra. Ennél extrémebb helyre nem valószínű, hogy eljut a kérdező kezdőként.


Egy vektoros turistatérképet felrakni sem egy nagy kunszt már manapság. Vannak már olyan appok, amiket egy gombnyomással letölthetsz és kész, működik.


"A telefonban lévő navigáció alapból nem visz be turistautakra."

Attól függ milyen alkalmazást raksz rá. A turistautak.hu és az osm alapú vektoros térképek is nagyon jók Magyarországon és tök ingyenesek. De már a cartographia térképei is megvásárolhatók digitális formában, ha ahhoz vagy szokva.


Ha ez a bakonyi sztori mostanában volt, akkor a túratársad nem halad a korral és tök feleslegesen hozott ilyen helyzetbe titeket.

Ez kicsit olyan, mint amikor valaki azzal dicsekszik, hogy 40 éve vezet autót, de közben egy körforgalmat nem tud használni.


Amíg te az oldalmetszést megszerkeszted, azalatt a telefonod többszázszor kiszámolja a hátrametszést 20-30 pont (műhold) alapján akár sötétben, esőben és ködben is.


Szóval kérdező egy bármilyen okostelefon simán elég, letöltesz rá egy jó térkép appot (pl. Locus map).

Persze nem azt mondom, hogy állandóan nézd, hogy hol vagy, mert az elrontja a túrázás hangulatát, csak időnként nézz rá, hogy kb. jó helyen jársz-e.

2023. jún. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
62%
Én országon belül szinte bárhol jártam már. Az erdők 70%-ban van térerő, GPS jel meg konkrétan mindenhol volt pár méteres pontossággal. Mehet a lepontozás megint :D
2023. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
51%

Eltévedni el lehet (beázott lemerült telefonnal), de szinte lehetetlen úgy eltévedni hogy egyenesen menve ne találj pár óra alatt egy autóutat vagy falut ahol buszraszálhatsz.


Egy délamerikai esőerdőben vagy ausztrália közepén ahol csak 10km enként van turistajelzés és 100km enként lakott hely már sokkal veszélyesebb eltévedni. Hetekig bolyongani úgy hogy senkivel se találkozol, éhen szomjan.

2023. júl. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A helyszintől is fugg. De tobbnyire festve vannak. Van egy tablazat keress ra higy ertsd a jelzéseket. Nem mindnegyforma. Ha ra keresel jobban megmarad, mintha itt most leírnám.

Tolts le egy terkepet is a helyszinről, mindig figyelmesen kovest ha mikor merre kb hol allhatsz. Kis turakkal kezdj.

Van ahol amugy bele lehet zavarodni, ritkak a jelzesek, vagy epp a természet csonkitotta is őket. De amugy nem lesz gond. Jo turázást.

2023. júl. 21. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
65%

Van aki még a fehérház kertjében is eltéved.

De megvan az oka: nincsenek jól felfestve a túristaútvonal-jelzések. :)

2023. júl. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!