Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Pécs mediterránváros?

Pécs mediterránváros?

Figyelt kérdés
2023. jún. 29. 21:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

#20 Én sem állítottam, hogy az! Csak azt, hogy van valamennyi alapja, hogy miért is merül ez fel bárkiben. Szóval a szövegértéssel neked van inkább problémád....

Az meg pont nem érdekel, hogy te mit hiszel el rólam, és mit nem.

2023. júl. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
60%

16:

Az egész országban élnek kabóca fajok, amire te gondolsz, azok a énekes kabóca fajok, de szólok hogy indulj el nyáron Mátrakeresztesről az Óvár irányába, éa hallani fogod a jellegzetes hangjukat, mert már rég nem csak Dél-Dunántúlon élnek. A Mátra meg minden csak nem mediterrán.


Igen, nyilván van mediterrán hatás, mint haogy mindenütt van más éghajlati hatás, pl. időnként hazánkbansarkvidéki hatás is van, akkor szokott 1-2 hétig -10 alatt lenni a hőmérséklet.


De Pécsnek ettől még nincs mediterrán jellege. Teljesen más a növényzet, más ajellemző időjárás. Mondom, indulj el Rijeka felé Zágrábon át, a nagy különbséget akkor fogod észlelni, mikor átérsz a Velebiten. Pedig az a rész még csak az északi része amediterrán éghajlatnak.

2023. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

15:

A kaktuszok Európában invazív növényeknek számítanak, Amerikából, főleg Közép- és Dél-Amerikából származnak, a mediterrán országokba behurcolták és elszaporodtak. De a mi éghajlatunkon is vannak kaktusz fajok, amelyek megélnek, és kezdenek is egyee területeken elterjedni, attól még nem lesz mediterrán az éghajlatunk. A globális felmelegedés miatt melegebb lesz, de nem lesz mediterrán jellege.

2023. júl. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
32%
#22-23 Jó, akkor szajkózd még. SENKI nem írta itt, hogy Pécs egyértelműen mediterrán, de aki az éghajlati hatást tagadja vagy bagatelizálja, az üljön vissza az iskolapadba, 9. osztályban tananyag földrajzból. Én veletek itt befejeztem.
2023. júl. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

24:

Senki sem tagadja az éghajlati hatást, csak annak a jelentősége nem túl nagy a téma meg az volt, hogy Pécs mediterrán város-e.

2023. júl. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!