Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Természetes környezetben, ha...

Természetes környezetben, ha szalamandrát akar látni az ember, hova érdemes leginkább mennie?

Figyelt kérdés

2023. júl. 7. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Pl. Németország, Harz hegység.
2023. júl. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországon jól körülhatárolható az elterjedési körzete, az Északi-középhegységben (Börzsöny, Mátra, Bükk, Zempléni-hegység, Cserhát), a Kőszegi- és a Soproni-hegységben valamint az Őrségben fordul elő. Előfordulása a Pilis-Visegrádi-hegység területén valószínű, több nem dokumentált megfigyelésről is tudunk. Egyes helyeken, például Jósvafő környékén, kifejezetten gyakori."

Én személy szerint Szilvásváradnál láttam.

2023. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az Írott-kő környéke is jó lelőhely .
2023. júl. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Bihar-hegységben rengeteg foltos volt ősszel. De az északi-középhegységben is vannak. Sőt állítólag Budán is van egy völgy, ahol vannak, bár ott én még soha nem találtam.


Alpesivel meg Ausztriában találkoztam.

2023. júl. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én konkrét helyre gondoltam, hogy monjuk Jósvafőné ez és ez a völgy, vagy eznnek a forrásnak vagy barlangnak a környéke, stb.
2023. júl. 8. 10:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Kőszegi-hegység, vagy Aggtelek.
2023. júl. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Somoskőújfalun, a Macskakő bánya felé menet. Emlékeim szerint friss forrásvízben szeretnek létezni/szaporodni.
2023. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A Börzsönyben sok van olyan helyen, ahol erdei utak mellett van vízfolyás. Az erdei kisvasút környékén is, azt könnyen elérheted.
2023. szept. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!