Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Nyugati pályaudvar metróállomá...

Nyugati pályaudvar metróállomáson ha elkezdene füstőlni majd kigyulladni a rollerem mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Szaladjak vele a felszínre, vagy hova dobjam hogy kissebb legyen a káosz,kár?
2023. aug. 27. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
És ez honnan jött, hogy ezzel is kalkulálnod kell?
2023. aug. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Láttam egy videót hogy kigyulladt egy ilyen, Londonban tilos is azóta bevinni a metróba. Én itthon is betiltanám.
2023. aug. 27. 18:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha betiltanád, akkor miért akarod levinni?
2023. aug. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok


Én magántaxizok Angliában és én is utálom a rollereket, mert akik vezetik, nem ismerik a szabályokat, vagy ha igen, nem érdekli őket egyáltalán, Azt hiszik, hogy ők mentesek minden tábla, lámpa, zebra, minden alól! Káosz a hegyen, amit okoznak az utakon és akkor nyilván az aluljárókban is. Szóval nem csodálkozom, hogy be vagy éppen ki vannak tiltva bizonyos helyekről. De nem mindenkt szidok, csak ezeket, mert van olyan, aki tudja használni és nem akarja felülírni a szabályokat. De olyat még nem láttam sehol, hogy égett volna valamelyik, vagy a szétdobált rollerek között sem láttam kiégettet. Nem hiszem, hogy erre nagy esélyed lehet. A villamos hamarabb üt majd el, mert annak is nagyobb az esélye.

2023. aug. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A rollermegosztósok nem szoktak kigyulladni, amúgy igen, azokat is betiltanám mert mint írod életveszélyesen közlekednek.

De 100Ft-os percdíjnál ne csodálkozzunk hogy mennek mint a vaklégy.


De énm az ilyen házilag épített meg kitudja honnan beszerzett kacatokra gondolok amik azért kigyulladnak néha.

2023. aug. 27. 19:03
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1, 4-es ismét


Vagyis akkor ha olyanod lenne, akkor lehetne rá esély, hogy ilyen történne veled. Szóval szeretnél egy rollert, ami normális, de kitudja, hogy ki mit szerelt bele, és nem szeretnél egy ilyet venni, ami kigyulladhat. Erre most mit mondjak? Hogy ne vegyél ilyet és akkor nem lesz problémád vele? Nem tudom hogyan tudnád ezt ellenőrizni, ehhez nem értek.

2023. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szóval a terveid szerint felszaladsz az égő rollerrel az aluljáróból, ... és? Utána mit csinálsz vele? Odahajítod a 4-6-os elé, vagy bevágod a Westend szökőkútjába?


Egyébként csatlakozom azokhoz, akik azt mondják, nem valószínű, hogy a kigyulladás miatt kellene aggódnod, évekig kölcsönöztünk elektromos rollereket, tény, hogy van velük gond - akku probléma miatt hamar lemerül, leesik a lánc, elszakad a fékbowden - de soha nem gyulladt ki egyik sem.

2023. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ritka de nem nulla az esélye. De bármi más tárgy is éghet, poroltót meg nem látni az állomáson.


Amúgy pont ez a kérdés, hol van jobb helye? Mondjuk a felszínen csak jobb nem?

De mondjuk út közben nem biztos hogy jó ötlet esetleg a mozgólépcsőn elakadni vele.

Bár az két kijáratos pont az az állomás..

2023. aug. 27. 22:43
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az egésznek mi köze van a nyaraláshoz? Mert hogy a rovat azoknak van.

De.közlekedésbe sem passzol, inkább mentális betegség ez.

2023. aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Rosszul fogalmaztad meg a kérdést, mert az lényegében az, hogy tűz esetén (amit egy mozgatható tárgy okoz) mi a teendő a metróállomáson.

Igazából ugyanaz, mint bármilyen más esetben, a képességeidhez és eszközeidhez mérten oltsd a tüzet (pl. elfojtással), illetve figyelmeztesd az illetékeseket. A metróban minden állomáson van állomás- és peronfelügyelet, és biztos vagyok benne, hogy tűzoltó készülék is (még ha nem is az utasok számára azonnal látható helyen). Ehhez kell minél hamarabb eljutni. A feljárót hagyd meg a menekülőknek, semmiképp se kezd el szállítani az égő dolgot, ez már csak a mozgólépcsőn lévő huzat (jobb oxigénellátás) miatt is veszélyes lehet.

Szintén ne dobd a sínekre se, szerintem az veszélyes lehet, plusz azzal teljesen blokkolod a szerelvények útját ("menekülőútvonalát"). Kisebb füst esetén gondolom ha eloltották, de az állomást még lezárják, meg tudja tenni, hogy megállás nélkül áthalad. Ha bedobod oda az eszközt, akkor még ha nem is csapja le az egész rendszert, ellehetetleníti ezt. A kövön hagyd, ott van a legjobb helyen. Ha tudod, a műanyag felületeket kerüld el, hogy legalább az elején kisebb legyen a füst. És szintén, ha tudod, ne zárd el más menekülési útvonalát.

2023. aug. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!