Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Megbüntettek vonaton, pedig...

Megbüntettek vonaton, pedig egész útra volt jegyem, csak két részben. Miért illegális ez? Azt mondták, "visszaélés", de ennek mi a jogi alapja egyáltalán?

Figyelt kérdés
Nemzetközi vonattal jöttem vissza Szlovákiából Budapestre. Pozsonytól szobig megvolt e nemzetközi jegyem. Onnan Szob-Budapestet megvettem a diákkal. Ezt nem fogadták el, és az egész utat újra kifizettették, hiába veszekedtem velük, hiszen AZ EGÉSZ ÚTRA SZÓLÓAN van jegyem. Az oké, hogy nemzetközire nem érvényes a diákom, de a belföldi részre miért ne érvényesíthetném? Ennek semmi jogi értelmét nem látom azon kívül, hogy egyszerűen nem tetszik a mávnak, hogy nem fizetek annyit. De akkor minek van a diák? Belföldi útra, nem?

2023. okt. 8. 22:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

Ez tényleg fura.

Ha Szob előtt ellenőriznek, akkor a nemzetközi jegy alapján legális az utazásod, ha Szob után, akkor a diákjegyed alapján.

Ha csak nem olyan a vonat, hogy belföldi utazásra nem vehető igénybe. Akkor ui. nekik van igazuk.

2023. okt. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

MÁV-Start Személyszállítási Üzletszabályzat

A. függelék 3. pont:


"Ha a nemzetközi forgalomban utazó utas közvetlen nemzetközi vonaton vagy kocsiban utazik,

nemzetközi forgalomban érvényes menetjegyet kell váltania, a belföldi forgalomra kiadott

menetjegyek az ilyen utazáshoz nem használhatók fel."

2023. okt. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: én is így gondolom, hogy Szob előtt a nemzetközi jegyem, Szob után a belföldi jegyem lefedi az utazásomat. Főleg, hogy belföldi útra is használható a vonat.

Kettes válaszolónak: én teljesen abszurdnak tartom ezt. Mert mégis mi az indok erre? Mivel indokolja meg a vasút, hogy ez így van? Nem tudok mást elképzelni, minthogy az indok egyszerű pénzlehúzás.

Azt nem értem, hogy ha leszállnék a határnál és a következőre visszaszállnék, akkor meg megint minden rendben lenne? Az csak azért nem zavarja őket, mert "bűnhődtem" már eleget azzal, hogy vártam a másikra?

2023. okt. 9. 02:19
 4/25 anonim válasza:
51%

Írsz a felelős szervnek és kivizsgálják az ügyet.

Amennyiben hibás döntés született, kárpótolnak, más esetben pedig választ kapsz arra, hogy mégis hogyan történhetett meg ez az éppen nem logikus intézkedés.

2023. okt. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen mindegy, hogy ők mivel indokolják, ha egyszer ez a szabály. Azzal, hogy felszálltál arra a vonatra, elfogadtad a feltételeket.
2023. okt. 9. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%

Az 5-össel kell egyetértsek sajnos, viszont azért lenne két kérdésem:

-Hol büntettek meg?

-Honnan tudták, hogy kétféle jegyed van? Azaz ha Szob előtt büntettek, akkor honnan tudták, hogy nem csak addig mész-e, ha pedig Szob után, akkor azt hogy bizonyíttták, hogy te nem csak belföldön utaztál azzal a vonattal?

(+1: neten vetted a jegyet?)

2023. okt. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
25%
Örülj hogy nem büntettek meg. A szabályok nem ismerete nem mentesít a betartásuk alól.
2023. okt. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
4%

Ez tényleg fura.

Nincs ebben semmi fura, csak fogalmad sincs - a kérdezővel egyetemben - a díjszabásról és az utazási szabályokról.

És még ez a válasz van felpontozva :D Komolyan kérdem ebben a tróger országban csak hülyék laknak?


"Mert mégis mi az indok erre?"

Az hogy ez egy nemzetközi utazás.


"Írsz a felelős szervnek és kivizsgálják az ügyet."

Aztán jól körberöhögik ők is.


6. gondolom Szob után lobogtatta a nemuetközin a diákot a nagyeszű.

Örülj neki hogy csak a jegyet vetette meg a kaller és nem kaptál még vaskos büntit is.

2023. okt. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
47%
Valoszinu hogy a penzelosztas állhat a háttérben, amit a rendszer automatikusan számol a az indulas célállomás és hossz alapján. Te vettél egy rövid tiszta külföldi jegyet és egy tiszta belföldi jegyet. Teljesen máshogy számolja a nemzetközi egybe jegyet. Villanyaram, sinhasznalat, alkalmazottak, stb. Bár én Szlovákiából írok, de nálunk a diák igazolvány mondjuk nemzetkozi (ISIC),ami az egész szakaszra ervenyes. És őszintén szólva sztem neked is nemzetközi.
2023. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
21%
Addig amig nem mondod meg pontosan hogy melyik vonaton mettől meddig utaztál és pontosan milyen jegyeket vettél és. a kalauz milyen jegyet vezetett veled, nem tudunk jó választ adni.
2023. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!