Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Megbüntettek vonaton, pedig...

Megbüntettek vonaton, pedig egész útra volt jegyem, csak két részben. Miért illegális ez? Azt mondták, "visszaélés", de ennek mi a jogi alapja egyáltalán?

Figyelt kérdés
Nemzetközi vonattal jöttem vissza Szlovákiából Budapestre. Pozsonytól szobig megvolt e nemzetközi jegyem. Onnan Szob-Budapestet megvettem a diákkal. Ezt nem fogadták el, és az egész utat újra kifizettették, hiába veszekedtem velük, hiszen AZ EGÉSZ ÚTRA SZÓLÓAN van jegyem. Az oké, hogy nemzetközire nem érvényes a diákom, de a belföldi részre miért ne érvényesíthetném? Ennek semmi jogi értelmét nem látom azon kívül, hogy egyszerűen nem tetszik a mávnak, hogy nem fizetek annyit. De akkor minek van a diák? Belföldi útra, nem?

2023. okt. 8. 22:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Tízes, ha mar kotekedsz, fuss neki megegyszer a kérdésnek, és a szavakat, hogy Pozsony, Szob, Budapest, alaposan, 2x is olvasd el.

Puszi béke.

2023. okt. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

oké 11-es akkor azt nem kérdezem meg megint. de a többit igen. Milyen jegyet vett, hol hogyan stb.

nulla infóból nem lehet neki mit mondani.

A puszidat meg oda tedd ahova gondolom.

2023. okt. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
68%

Segítek ebben is:

"Pozsonytól szobig megvolt e nemzetközi jegyem." - nemeztkozi, teljes, egész, 100% áru

"Onnan Szob-Budapestet megvettem a diákkal" - fél, kedvezményes, diák


Szivesen segítettem ebben is.

Puszi.

2023. okt. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
35%

És ha leszáll Szobon, majd visszaszáll ugyanarra a vonatra?

Akkor ez két utazás, mert megemelte a fenekét?

Vagy ha Szobon kivárja a következő vonatot? Akkor már végképp nem lehetne belekötni!

Mindig tudtam, hogy a MÁV nem egy logikusan működő vállalat, no de ennyire nem?

2023. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
42%

11-13 fejezd abba!

Ahogy a 6-os, úgy én sem teljesen értem a kérdést, mert "nem jön ki a matek". És azok alapján amit leírt nem lehet pontosan megmondani hogy mi a helyzet. Ezért kell minden pontos infó! Honnan-hova milyen jegy, milyen kocsiban ült, stb. Ne másolgass semmit, a kérdező írjon le mindent.

Lehet hogy nem is azért büntették amit mond. ...

A többieknek akik szidják a mávot annyit mondanék, hogy nem kéne felülni arra a gyűlöletcunamira amit most a média a mávra zúdít. Van gond bőven. De alapjában véve jól működik a rendszer. Aki ennyi pénzből ennél sokkal jobbat tud, tessék előállni a tervekkel!

A jegyértékesítés 99%-ban hibátlanul működik. Nem szokott vele gond lenni. Ha mégis, akkor inkább nem működik semennyire minthogy hibás jegyet adjon ki.

De addig amig nem tudunk pontos infókat és csak egyoldalú kalauzhibáztatás megy, nem lehet jó választ adni.

2023. okt. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
76%

Nem logikus, de ez a szabály.

Ha leszállsz, visszaszállsz úgy elméletben már oké lenne.


A Budapest bérlettel ugyanez a szitu, ha BKSZ területen túlra utazol.

2023. okt. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Leírom akkor mi történt még pontosabban, csak óczkodtam tőle, hogy a kutyát se érdekelné a sok szöveg, de köszönöm amúgy tényleg az érdemi hozzászólásokat. Az egész sztorihoz valóban fontos az is, hogy nem utaztam egyedül, egy szlovák diákkal jöttem, akinek szlovák diákigazolványa van. Én nem utazom sokat vonattal, főleg külföldre nem, de most látogattuk egymást, mindegy... ő ajánlotta, hogy két jegyet vegyek. Szobtól engedi a rendszer a magyar diákot, tehát onnan 50% kedvezménnyel diákjegyet vettem. Előtte Pozsonytól Szobig teljesárú jegyem volt. Mindkettő online, ezen a MÁV elvira rendszeren véve. A szlovák ismerős mondta, hogy amikor ő jegyet vesz az állomáson Pozsonyban, mert jön át, akkor ott maga a jegyárus adja úgy, hogy diákkal Párkányig (utolsó megálló SKban) kedvezményes, onnan Pestig teljesárú. (A két ország nem fogadja el egymás diákját, ez is egy másik érdekes dolog amúgy, hiszen amúgy EUban elfogadottnak reklámozzák őket, de mindegy...) és akkor ebből jött az ötlet nekünk, hogy én meg, mondhatni fordítva, megveszem SKban teljeset, Szobtól a diákot. Szlovák ellenőrnél nem volt semmi probléma, mindkét jegyet megmutattam neki én is, utitársam is. A magyar ellenőr jött Szob után, megmutattam neki a Pozsony-Szob jegyet, mondta rögtön, hogy de Szobon túlmentünk, mondom tudom, már mutatom is, itt a másik jegy, Szob-Budapest. Erre jön a felháborodás, hogy én mit képzelek, ez "visszaélés", és fizessek 10ezrest vagy jön a rendőr. Csak néztem, hogy mivan. Szlovák barátom mondja, a szlovák kalauz leokézta, mindigis elfogadja a diákot a határig, ön meg most a nemzetközit is neki elfogadta. Mi a baj ezzel az én esetemben fordítva. Semmi érdemi válasz, "ez visszaélés", "nem lehet így", "büntetés vagy rendőr". Ennyi.
2023. okt. 9. 20:19
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

EU-s diákkal vehet diákjegyet Magyarországon is...


Csak a MÁV-nál van egy ilyen kretén szabály, hogy nemzetközi utazáshoz nem használhatod a belföldi kedvezményt. De ha leszállsz-visszaszállsz, akkor úgy már oké.

2023. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

De mit jelent ez a leszállás-visszaszállás? Komolyan szálljak le Szobon, sétáljak 10 métert, szálljak fel egy másik kocsira, és akkor az ellenőr nem szól majd semmit?

Vagy azt érted hogy szálljak le és várjak be egy másik Pestre menő vonatot?

2023. okt. 9. 20:49
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha leszálltál és ugyanarra visszaszálltál, már abba sem köthetnének bele. De lehet, az is elég, ha egyszerre mindig csak az aktuális jegyedet mutatod.


De ha megvárod a következő vonatot az 100% szabályos.

2023. okt. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!