Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Megbüntettek vonaton, pedig...

Megbüntettek vonaton, pedig egész útra volt jegyem, csak két részben. Miért illegális ez? Azt mondták, "visszaélés", de ennek mi a jogi alapja egyáltalán?

Figyelt kérdés
Nemzetközi vonattal jöttem vissza Szlovákiából Budapestre. Pozsonytól szobig megvolt e nemzetközi jegyem. Onnan Szob-Budapestet megvettem a diákkal. Ezt nem fogadták el, és az egész utat újra kifizettették, hiába veszekedtem velük, hiszen AZ EGÉSZ ÚTRA SZÓLÓAN van jegyem. Az oké, hogy nemzetközire nem érvényes a diákom, de a belföldi részre miért ne érvényesíthetném? Ennek semmi jogi értelmét nem látom azon kívül, hogy egyszerűen nem tetszik a mávnak, hogy nem fizetek annyit. De akkor minek van a diák? Belföldi útra, nem?

2023. okt. 8. 22:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért mutattad meg neki a másik jegyet?

Nem kötekedés, csak kíváncsi vagyok, hogy muszáj volt valamiért? Ha nem teszed, akkor is vágta volna, hogy Pozsonyból jössz, tehát "visszaélsz"?

2023. okt. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Azért, mert egyszerűen fogalmam sem volt, hogy kamuznom kéne, hogy csak Szobtól jövök, vagy hogy bármiféleképpen szabálytalanul járnék el. Egyszerűen csak mutattam mindkét jegyet. Mint írtam, a szlovák jegyárus egyenesen így adja a jegyet, hogy részben diák, részben teljes, fogalmam sem volt, hogy a Máv közben ezt nem tolerálja. Nem is értem hogy lehetséges ez, hogy ugyanazon vonatra és útra ennyire más szabályok érvényesek.
2023. okt. 9. 21:18
 23/25 anonim ***** válasza:
61%
Ne szállj le tokfilko :D a jó ég áldjon meg, csak ha jön a magyar ellenőr legyen annyi eszed,hogy nem a szlovák jegyet adót neki oda, hanem a szobrol szőlőt és úgy teszel mint ha ott szálltak volna fel...
2023. okt. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

23as az ilyen lekezelő barmok miatt meg a stílusod miatt amit megengedsz nem lehet normálisan beszélni dolgokról. Nem tudom kinek képzeled magad.

Uram megbocsáss hogy tisztességesen akartam eljárni. Jó hogy ez a tanulság, hogy sumákolni kell. Ez az ország...

De most már utána kérdezgettem embereknél akik többet járnak át a határon, hogy mi akkor a megoldás, és ők is hasonlókat mondtak, mint itt előttem, hogy mondjam azt, Szobon szálltam fel, de mondták azt is nekem, hogy ha alig száll fel valaki Szobon mert hogy nem nagy állomás, vagy látta a kalauz, hogy nem voltál a felszállók között, akkor szívás van. Egyetemen mondta egy srác, hogy ő mondta egyszer, hogy Szobon szállt fel, és a kalauz nem hitte el neki, mert késő este volt, ők is ott szálltak fel és nem látta, mert nem is szállt fel más. Aztán meg is büntette. Erre mit mondanátok, ha a kalauz rávágja, "nem ott szálltál fel, nem voltál az állomáson?"

2023. okt. 10. 17:45
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
mert egy lehúzó szar rendszer az egész. én idáig megúsztam az ilyesmit, bár egyszer le lett üvöltve a fejem. sőt, volt olyan, hogy átszállással mentem, és még belföldire is nemzetközi tarifával akartak jegyet vetetni
2023. okt. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!