Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha meg akarok hívni egy...

Ha meg akarok hívni egy Európán kívüli állampolgárt Magyarországra, mennyi pénz szükséges bemutatni, hogy elfogadják a vízumkérelmét?

Figyelt kérdés

A többi dolgokat tudom, olvastam, de pontos összegre vagyok kíváncsi, hogy ne fussak felesleges köröket.


Köszönöm előre az érdemi válaszokat!



dec. 10. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Már megszűnt a meghívólevél, szóval nem neked kell bemutatni a pénzt, hanem a kérelmezőnek kell igazolni, hogy rendelkezik a szükséges anyagi fedezettel.

Esetleg írhatsz egy papírt, hogy amennyiben szükséges, támogatod anyagilag, és ezt alátámaszthatod mondjuk banki igazolásokkal, de nem biztos, hogy elfogadják. Sőt, elvileg ha nem vagy családtag, akkor nem is kellene elfogadniuk.

Az összegre pedig nincs konkrét összeg, elégnek kell lennie a tartózkodás teljes idejére, továbbá az eü ellátást is tudnia kellene belőle fedezni, ha nem fedez mindent a biztosítása. (+ gondolom a hazautazást, ha nincs oda-vissza repjegy)

dec. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne kezdj vizum-koteles orszagbeliekkel, mert csak az EU-ba valo bejutas erdekli oket. Ha a vizumkerelmukbe beirja hogy te vagy a vendeglato, akkor rajtad fogjak keresni, ha csinal valamit.

Az igaz szerelemben se higyj veluk kapcsolatban, mert lehet, hogy otthon van mar harom masik felesege 8 gyerekkel, es ok sosem fogmak lemondani a vallasukrol, tehat ha gyereket szulsz neki, akkor felejtsd el, hogy te fogod felnevelni a ti kozos gyereketeket.

Tudom, nem ez volt a kerdes, csak proballak ovni a rossz dontesektol.

dec. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2: Aranyos vagy, hogy aggódsz, de nem ismered a részleteket.
dec. 11. 06:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Keresd meg az adott országban található magyar nagykövetséget és kérdezd meg őket, mivel ők fogják elbírálni a vízum kérelmet. Valószínűleg te magyarként könnyebben meg tudod velük beszélni, hogyan és mi alapján bírálják el a kérelmeket, milyen szempontoknak kell megfelelni.
dec. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Írtam nekik, nem írtak összeget, csak a sablon szöveget, amit már olvastam.
dec. 13. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:

5!

Nem írhatnak összeget, mert szerintem nincs is konkrét összeg (minden körülményt együttesen értékelve, mérlegelési jogkör stb...)

Szerintem a minél több, annál jobb elv érvényesül ilyenkor.

dec. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyilván attól is függ, hogy mennyi a reális pénz mennyiség, hogy 3 napra 2 hétre vagy 4 hónapra jön. Ehhez mérik, hogy az adott időtartam alatt megélni mennyi pénzt tekintenek elegendőnek, hogy ne kelljen dolgoznia, koldulnia, amit ugye egyszerű turista vízummal nem lehet.
dec. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!