Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Van-e Nyíregyházának nemzetköz...

Van-e Nyíregyházának nemzetközi neve?

Figyelt kérdés
A Nyíregyháza név elég furcsán hangzik és nehezen kiejthető egy külföldi számára, és mivel a megyeszékhely kezd világhírű lenni szerintem érdemes lenne egy angol csengésű vagy bármilyen más, de nemzetközi nevet kitalálni Nyíregyházának. Mert pl. Budapest és Debrecen neve nem túl idegen az "idegeneknek"...
2011. jan. 11. 13:08
 1/6 komasa ***** válasza:
Birchonehouse
2011. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most komolyan kérdezem... :D

Mert ez a Birchonehouse szó szerinti fordítás de nagyon hülyén hangzik. Akkor már inkább Birchchurch... :D

2011. jan. 12. 21:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Megmagyaráznád ezt a mondatodat? mert nem igazán értem:/

"mivel a megyeszékhely kezd világhírű lenni"


Ez most egy 2011es folyamat?

2011. jan. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nekem is fura volt:-)

De szerintem ilyen nincs, hogy nemzetközi név...Ha ilyen hosszú a neve, akkor ez van, ezt kell megérteni.

2011. jan. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tavaly rendeztünk meg egy Európa-bajnokságot, az állatkertünk VILÁGSZERTE elismert, akárcsak az alma a környéken, a világ legjobb borai úgy 30 kilóméterre teremnek tőlünk, valószínűleg atlétikai világversenyt is fogunk rendezni... Soroljam még?

És ha már találkoztatok külföldivel, mondattátok ki vele egyszer is a Nyíregyháza nevet? Röhögni lehet a kiejtésükön...

2011. jan. 14. 14:53
 6/6 anonim válasza:

Hmm, a világ legjobb bora 30 km-re? Nem is tudtam, hogy Paso Robles ilyen közel van Nyíregyhez...

Egyébként meg nem szoktak nemzetközi nevet kitalálni, ez olyan lenne, mint a "Verne Gyulázás" csak fordítva...

2011. jan. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!