Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Igaz az, hogy már nem kell a...

Igaz az, hogy már nem kell a diákigazolványra érvényesítő matrica?

Figyelt kérdés
Diákigazolványom van, azonban erre a tanévre nincs érvényesítő matricám, mivel már nem vagyok tanuló! Több embertől hallottam, hogy már nincs szükség az érvényesítő matricára, ez igaz? Akkor én most "diák" vagyok buszon, vonaton, múzeumban? Mi alapján ellenőriznék akkor hogy valóban tanuló vagyok?
2009. febr. 10. 01:07
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Nekem már 2004-2005 óta nincs.Még azt hiszem 2006 ban minden diák kapot egy OM azonosítot igy már nem kel a matrica
2009. febr. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem még a tavalyi év folyamán is ellenőrizte a kalauz a diákigazolványom hátulját, hogy megvan-e a matrica! 2004-es kiállítású egyébként!
2009. febr. 10. 01:16
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
18 alatt nem ,mert addig úgyis iskolaköteles vagy.
2009. febr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem KELL az érvényesítő matrica, mert mással nem tudod igazolni, hogy az adott félévben te diák vagy (tehát beiratkoztál a suliba). Az OM kártya meg nem arcképes, szóval az nem tudom, hogyan igazolja, hogy te diák vagy :D De szerintem ne kockáztass, menj be a legközelebbi fősuli TO-ára, és majd ott megmondják 100%-osan :D
2009. febr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Éppen ma reggel voltam érvényesítő matricáért (egyetemista vagyok), szóval biztos hogy kell, és egyébként buszon az ellenőr is két alkalomból egyszer kéri, hogy mutassam a matricát, de vonaton meg aztán nem is emléxem, hogy mikor volt az uccsó alkalom, amikor nem kelett mutatni.
2009. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én mindig látom hogy az ellenőr nézi a bérleteken, a kalauz pedig elkéri a diákot, és meg is fordítja a matrica miatt.
2009. febr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kellett, úgyhogy a kalauz biztosan zokon veszi, ha matrica nélkül utazol.
2009. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
90-es évig születetteknek 16 éves korig nem kell, hisz mi még addig vagyunk tankötelesek. Tudom mert én is épp bele csúsztam. Viszont barátnőm 91-es így neki 18 éves koráig elfogadják a diákját matrica nélkül is. Egyébként keményen bűntetnek érte. Múlthéten pont vonatoztunk, és egyik diáktársamat megbűntették, mert elmúlt 18 és nem volt érvényesítve a diákja! Tehát KELL matrica! Az om azonosítót az ellenőr nem tudja lecsekkolni, hogy jó e avagy sem.
2009. febr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Múzeumba gyakran nem kérik a matricát. Mávon, Volánosok kérik. BKV-sok is néha nézik,néha csak a matricát nézik.
2009. márc. 15. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!