Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hosszabb időt töltöttem...

Hosszabb időt töltöttem Pesten és most már a nagyobb vidéki városok mint Debrecen, Szeged, Pécs, Miskolc is kicsinek tűnik. Nehéz visszarázódnom, érezte így más is?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha szereted pestet akor nehéz.. én 3 éve tanulok pesten kb havonta járok haza fehérvárra de igyis nekem fehérvár sokkal szinpatikusabb sokkal jobban szeretem mint pestet. ittis vannak barátaim eljárunk kocsmázni bulizni sportolni szal megvan a társaságom csak zavar a távolság h minden legalább fél ora akárhová is akarok menni fehérváron is megvan minden de mégis fél ora alatt gylaog kb mindenhova eljutok
2011. febr. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Született budapesti vagyok, mégis szinte csak az északi kerületekben mozgok (meg olykor a belvárosban), amik mindössze a város 4-edét teszik ki. Tanultam Fehérváron szerintem az is nagyjából ekkora terület. Egyszerűen olyan nagy ez a város, hogy lehetetlen mindenhol megismerni.
2011. febr. 23. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy Pest negyede akkora lenne mint Székesfehérvár? Hmmm. Területileg majdnem igaz, de ugye Budapesten gyakorlatilag minden be van építve, míg a Székesfehérváron valószínűleg nem. A lakosságot nézve sem igaz, hiszen ott 100000 ember él. Más nagyságrend.

Nekem is kicsik a vidéki városok. Ez természetes, szinte mindenkinek ott, jó, amihez szokott. Bár egy nagyvárost megismerni és megszeretni lehet. Pestet nem ismerik még azok sem, akik itt születtek. Hála Istennek én kivétel vagyok, mert erős a pestmániám. Elég jól ismerem a várost.

2011. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az előző válaszhoz: ebben van igazság, Fehérváron jóval több a családi házas övezet, ami ugyebár csökkenti a népsűrűséget és ami szerintem nem is baj. Ha ugyanolyan gyakran járnának a buszok, mint Budapesten (Fehérváron általában 20 percenként, vagy fél óránként járnak) nyoma sem lenne tömegnek. A zöld is sokkal több, illetve a mai napig fontos az ipar, ami Budapesten sajnos már csak Csepelen van.
2011. febr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondhatjuk úgy is, hogy én is hosszabb ideje élek Budapesten (1999 óta, 4 éves korom óta). :D

Nekem hihetetlenül kicsik a magyarországi "nagyvárosok" Budapesthez képest, én nem tudnám megszokni (vagy nagyon sok időbe tellene) azt, hogy közel sem olyan zsúfolt, mozgalmas, élettel teliek ezek a városok (Szeged, Debrecen, stb.), mint a főváros.

17/f

2012. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden relatív. Egy mátészalkainak Debrecen, már egy zsúfolt metropolis, viszont egy londoninak Pest egy unalmas kis kelet-európai városka.
2013. nov. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!