Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyenek a felvidéki magyarok?...

Milyenek a felvidéki magyarok? (nem a szlovákok)

Figyelt kérdés
Hogy néznek ki? Hogy gondolkodnak? Milyen a világnézetük? Hogy viszonyulnak embertársaikhoz?
2011. márc. 26. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Ez most úgy jött le, h a felvidéki magyarok egy senkik, akik nem tartoznak se a szlovákokhoz, se a magyarokhoz, hanem mint a kivert kutya a határ körül elkülönülve egy népcsoportot alkotnának!

Hogy néznek ki? Hát úgy,mint bármelyik másik ember! Gondolkozz már! Ők is magyarok, csak el lettek választva Magyarországtól, nem tehetnek róla. És h egyesek kezdik gyűlölni a magyarországi magyarokat, az csak azért van mert ti úgy viszonyultok hozzájuk! Egy vajdasági magyar

2011. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem. Én egyátalán nem utálom a felvidéki magyarokat. Csak az erdélyiek is olyan jellegzetesek és akkor gondoltam hogy a felvidékiek is azok.
2011. márc. 26. 13:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazából a felvidéki magyaroknak a beszédje a jellegzetes

erős északi tájszólásuk miatt szinte minden betűt "Á"-nak mondanak

írásban meg már gyakran használják a cs helyett a "c"és rajta a hacsek jelű betűt az elszlovákosodás miatt.


nagy a különbség pl egy nagyon déli ( Komárno, Párkány) egy középső ( Érsekújvár) vagy egy északon szlovákok közt élő magyar közt


pl itt Komáromnál teljesen magyarok minden tekintetben


akik már északabbra vannak ők mát jobban úgy gondolkodnak mint a szlovákok, olyasmi a mentalitásuk is a vegyes házasságok miatt, de igazából amiket írtam az csak úgy erőltetett dolgok, mert tulajdonképpen olyanok mint a magyarországiak nagyon kis különbségekkel..

pl az európai unióra máshogy tekintenek stb


az erdélyi magyarok többmindenben különböznek a magyarországiaktól nem beszélve a Vajdaságiakról


a vajdaságiak rendes irodalmi magyart beszélnek és lényegében a nyelvükben ki is merül a magyarság

a szokásaik, az ahogyan kinéznek ( tehát jóval magasabbak mint a magyarországiak, máshogy öltöznek máshogy gondolkodnak


tehát ilyen kérdést igazából a Vajdasági magyarokkal kapcsolatban lehetne a legjobban feltenni

2011. márc. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ :)
2011. márc. 26. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:

"lényegében a nyelvükben ki is merül a magyarság

a szokásaik, az ahogyan kinéznek ( tehát jóval magasabbak mint a magyarországiak, máshogy öltöznek máshogy gondolkodnak"


Jézusom, hát ezt neked meg ki mondta? mi az hogy "a nyelvükben ki is merül a magyarság "? Ha nem vagy vajdasági magyar, akk ezt honnan veszed?

Mi az h magasabbak? Máshogy gondolkodnak? Normális vagy? Egyedül az igaz, h irodalmi nyelven beszélünk, nincsen semmi különös tájszólásunk, esetleg az E betűt máshogy ejtjük( se nem E se nem É, hanem a kettő között). De azt mondják, h ez még szebb is mint a budapesti mekegés(akik nagyon nyílt E betűt használnak). Szóval nem tudom, az információkat honnan vetted, de biztos, h nem így van!

2011. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem határozottan kevésbé tűntek idegbetegnek, mint a(z önmagukat magyarnak hazudó) románok, vagy akár a magyarok.
2011. ápr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A felvidéki magyarok jóval zárkózottabbak, mint például az erdélyiek, gyakori a tabutéma, hidd el nekem ,nagymamám felvidéki magyar. Azért írtam, hogy zárkózottabbak, mert a sok tragédia, mint pl. a benes dekrétumok, a magyar üldözések és még lehetne sorolni... ezek mind közre játszottak ebben a zárkózottságban. Nem tudom, hogy látjátok, de a szlovákok még mindig nem tudják elfogadni a tényeket, a románok már jó úton járnak.

Viszont az emberek felé jóval nyitottabbak, mint a vajdasági magyarok. Én személy szerint csinálnék egy nagy összejövetelt felvidéki, erdélyi, vajdasági,kárpátaljai, és a csonka magyarországi magyarok felé. :)

2011. jún. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!