Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Miskolc-Szentlélek melletti...

A Miskolc-Szentlélek melletti Látó-kövekről mit tudtok?

Figyelt kérdés
Szerintem az egyik legcsodálatosabb helye Miskolc bükki részének, és mégis oly kevésbé ismert. A neten is alig van róla valami...
2011. márc. 28. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Valóban nagyon szép, de konkrétan mi érdekel róla?


Amúgy a közeli Magos-kő még ettől is fantasztikusabb szerintem és ráadásul szerencsére nem elérhető autóval, így nincs zsúfolva hátvégi ál-turistákkal.

2011. márc. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Most én zavarba kerültem, mert lehet én a Magos-kőnél voltam, nem tudom. Amikor a műútról letérünk, rögtön van egy jellegzetes fa, aminek minden irányba kilátszanak a gyökerei. Azon az úton kell továbbmenni, és én ott voltam, de kicsit arrébb is láttam egy hasonló , de kisebb sziklát, csak oda már nem mentünk el, mert kezdett esteledni.

Ez az "ál-turista" kifejezés tetszett. :)

2011. márc. 28. 11:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Magos-kő a Vidróczki barlang közelében van, az út másik oldalán pedig a Látó-kövek vannak.

Ez az:


[link]

[link]

2011. márc. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez pedig a Látókő "odafelé meneti" nézetből:


[link]

2011. márc. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A Látó-kőnél voltam valóban. :) A Magos-kőről nem is igazán hallottam. Én szombaton voltam először gyalogtúrán Lillafüredtől Szentlélekig a piros sávú úton, majd a Szuszogón le Ómassára. Csodálatos volt, alig várom hogy legközelebb is mehessek.

A neten nem sok dolog van fent ezekről a dolgokról úgy veszem észre.

2011. márc. 28. 11:57
 6/7 anonim válasza:
Mennyi ideig tartott ez az út? babakocsival járható? MI júniusban mennénk.
2011. ápr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lillafüredről -a piros sávú turistaúton- kb 3 óra gyalog. Ott szerintem vihetitek a babakocsit nyugodtan, igaz vannak emelkedők, meg néhol szűkebb az ösvény, de sztem megoldható. Szentlélektől lefelé a Szuszogón, ott semmiképp, mert az nagyon meredek és nagyon hosszú, de egy kis kerülővel (kék sávú úton aszem) le lehet jutni egy kényelmesebb úton is.

Amúgy meg nagyon becsülendő, hogy már babakocsival is mennétek ilyen túrára. :)

2011. ápr. 3. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!