Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy megtért hívő visszaesik...

Ha egy megtért hívő visszaesik a korábbi bűneibe és elbukik a hitében az a Szentlélek káromlásának minősül?

Figyelt kérdés
Most itt arra gondolok, ha valaki tényleg elbukik, újra alkoholista lesz, parázna, vagy hasonló súlyos bűnöket követ el, és rosszabb lesz az állapota mint a megtérése előtt. Az ilyen ember a hitben való elbukásával a Szent Lelket káromolja?
2011. szept. 1. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Bár ez lehet, hogy vallás kérdése is, katolikus teológi alapján nem.
2011. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem
2011. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Gondola ***** válasza:
100%
Nem,mert Isten tudja,hogy gyarlók vagyunk,s mindig megbocsájt,ha teljes szívvel megbánjuk.A gond az,hogy elvesztette a kapcsolatot,saját kezébe vette az irányítást,s ilyenkor ilyenek szoktak történni.Vissza fog találni,s tárt karokra talál majd:)
2011. szept. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Ha csak a Bibliát nézzük, minden teológiától függetlenül, akkor érdekesen lehet filózni. Meg van írva, hogy Isten azt nézi, ami a szívben van. Meg van írva a tékozló fiú példázata is. Az is meg van írva, hogy aki Jézushoz jön, azt semmiképpen nem veti el. Nincs ott, hogy kivéve a Szent Lélek káromlás esetét. Arra viszont nincs bűnbocsánat. Hogy is van ez?

Ha egy nem hívő szól a Szent Lélek ellen, az a szívében egy mese ellen szól. Tehát nem Isten Lelke ellen lép fel, hiszen számára ő nem létezik.

Minden, de minden bűn Jézusra lett téve. Isten Lelke az, aki hívja az embert megtérésre szellemben, miközben az ember a fülével is hallja a hívást emberektől. Élete során mindenkinél sor kerül a Lélek világos hívására. Amikor engem hívott, tudtam, hogy ő az, pedig akkor még nem voltam hívő, ezért bizonyítékot kértem, hogy valóságról van szó, amit meg is kaptam.

Ha az ember Istentől elfordulva hal meg, akkor a Szent Lélek ellen volt szívében. Mert megkapta a hívást, talán sok ideig is, de ellenállt. Szerintem ez jelenti a Szent Lélek káromlását. Hiszen Isten elfogad mindenkit, aki hozzá jön, nincs kivétel, mert nincs személyválogatás.

2011. szept. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kzs ***** válasza:
100%

Nem. Bármibe is esik vissza az illető, az NEM a SzentLélek káromlása.


Amire Te gondolsz, az azt jelenti, hogy valaki bizonyos megnyilvánulást nem ismer el Istentől eredőnek, vagy egyenesen a Sátán megnyilvánulásának tart. Na, ennek megítélésétől kell óvakodni. Ha nem vagy biztos valamiben, INKÁBB NE mondd ki hogy honnan van, és akkor nem lesz semmi baj.

2011. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sághegyi Csaba ***** válasza:
59%

"kzs" véleményem szerint a karizmatikusnak nevezett megnyilvánulásokról ír. Ezeket a jelenségeket belülről is ismerem.

Való igaz, hogy Isten úgy működik, ahogy akar. Nekem is volt "olyan" tapasztalatom.

Közben több ismerősöm, akik a gyülekezetben mindig összeestek, ordítoztak, miközben otthon terrorizálták a családot, rengeteg embert büszkén lenéztek. Jézus azt mondta, gyümölcseikről ismerik meg a fát. Amit ezek az emberek a gyülekezetben csinálnak, az egy nagyon felháborító paródiája Istennek. Erről Isten sokszor bizonyságot tett nekem. Amikor pedig volt egy borzalmas látomásom is, akkor elborzadtam. Sok mindent hívnak kereszténynek, ami nem az...

2011. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 eric_one ***** válasza:
100%

A bűnbe való visszaesés azt a biblia Jakab levele alapján hasonlítja ahhoz amikor visszatér egy eb az okádásához, és megeszi azt. Tehát nem Sz.Sz. káromlás. Véleményem szerint ha Te ezt a kérdést felteszed magadban, akkor biztosan nem követted el azt.

A szövegkörnyezetet is meg kell ismerni, hogy megértsd.

Jézus prédikációinak és cselekedeteinek hatására számos bűnös tért meg Istenhez, és hagyta el romlott életmódját, tömegesen gyógyultak meg az emberek súlyosabbnál súlyosabb betegségekből, démonizáltak sokaságából űzte ki a tisztátalan szellemeket, halottakat támasztott föl stb., vagyis csupa hasznos, jó eredmény jelezte, hogy Jézusban a Szent Szellem lakik, és általa végzi a csodákat, amelyek miatt rövid idő alatt a társadalom érdeklődésének középpontjába került. A farizeusokat ez sokkolta. Veszélyeztetve látták pozícióikat, társadalmi tekintélyüket. Káromlásaikra reagálva mondta az Úr, hogy "minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek, de a Szellem káromlása nem bocsáttatik meg az embereknek"

Most már Te magad is meg tudod ítélni.

2011. szept. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:42


Milyen látomásod volt?

2011. szept. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!