Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogy kell "viselkedni" egy 5...

Hogy kell "viselkedni" egy 5 csillagos szállodában?

Figyelt kérdés
Adódott egy lehetőség, hogy az újév első napjait a parádsasvári kastélyszállóban töltsem. Nem éppen hétköznapi az ilyesmi az életemben, még soha nem voltam igazi hotelben, pláne nem egy 5 csillagosban. Van ilyen helyekre valami extra szabály? Pl. kell borravalót adni, vagy ilyesmi?
2011. nov. 1. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szállodát Te kifizeted. A szolgáltatásokat is. Ha elit helyre mész, akkor azt a szolgáltatást. Ha adsz borravalót, a Te dolgod. Ha nem adsz, max nem néznek rád szépen. Bár az ilyesmit tilos a személyzetnek érzékeltetni. Viselkedni meg pont úgy kell, ahogy viselkednél bárhol máshol. Normálisan.
2011. nov. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy mint a többi helyen. Én nem szoktam de a kaja meg ilyenek benne vannak az árban meg mindent a szobához iratok és a végén fizetek egybe, akkor meg nemigen szokás adni szerintem.
2011. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Második válaszoló tanácsát mindenképpen megfogadom! (Majd a jacuzziban intézem, és ráfogom a gazdag nénikre)

2011. nov. 1. 22:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy ötcsillagos szállodában nagy eséllyel van WC is, de te tudod...
2011. nov. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

én nem vagyok borravaló párti, föleg hogy németországban élek, itt aztán nagyon keveset adnak.


de egy szállodában ha boy viszi fel a cuccaidar akkor annak egy 500-t minimum kell adni. aztán ha boy viszi le is majd akkor annak is. aztán (ugye te csak 1 éjszakát leszel) minden kb másnap a takarítónak is szoktak otthagyni.


és pl ha nyaralni mész valahova all inclusivel vagy is minden kaja étkezést egybe fizetsz, akkor is kell legelsö nap a te felszolgálódnak borravalot adni, és kb 4-5 naponta minimum. ha coctélt rendelsz akkor az elsö koktélnál is. nem kell minden nap azért, de illik.


úgy ahogy egy étteremben.

2011. nov. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!