Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Van itt túraszervező, aki...

Van itt túraszervező, aki segítene egy Börzsönyi túra megszervezésében?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 2. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Elég sokat jártam már a Börzsönyben + túravezető is vagyok. Talán tudok segíteni, ha bővebben megírod, hogy miről van szó.

2012. ápr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jaj, de jó, köszi! Bár ha havazni fog a hétvégén, akkor nem aktuális :(

Az az elképzelésünk, hogy Bp-ről kocsikkal elmegyünk valameddig, max. 15 km-t szeretnénk gyalogolni és szeretnénk kisvasúttal utazni. Azt már néztem, hogy Nagybörzsönyből és Kismarosról van kisvasút, de jó lenne valami olyan útvonal, ahol viszonylag kevés az emelkedő (gyerekek is jönnek), valahogy kört mennénk, nem ugyanazon az úton.

Ha ilyet tudsz ajánlani, azt megköszönöm! :)

2012. ápr. 4. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:

A Börzsönyben jelenleg 4 működő kisvasút van:

 - Kismaros - Királyrét

   (a Királyréti végállomásnál hajtánypálya)  

 - Szob - Márianosztra

 - Nagybörzsöny - Nagyirtáspuszta

   (egykor összefüggő vonal volt az előzővel, talán újra az lesz valamikor)

 - Kemence - Fekete-völgy  

   (a Kemencei végállomásnál kisvasúti múzeum működik)  

Menetrendjüket a www.kisvasut.hu oldalon lehet megnézni, illetve az ott található telefonszámon érdemes megérdeklődni, hogy tényleg közlekednek-e. 


Ha vonatozni is akartok, elsőre a Királyréti utat javaslom: Budapesthez ez van legközelebb. Az autót Kismaroson lehet hagyni, a végállomás közelében van parkoló.


Ha csak keveset akartok menni és főleg játszani, Királyrétről el lehet sétálni a Fatornyos fogadóhoz (játszótér) Zöld+ jelzésen < 1 km (aszfaltút).  

Másik lehetőség: Kék négyzet jelzésen a Bajdázói kőbánya, Bajdázói-tó (esőbeálló, asztalok, padok).  


Kicsit hosszabb, és majdnem körtúra: Királyrétről a Zöld jelzésen a Kisinóci turistaházhoz, innen Kóspallagra (Kék jelzés), majd a Kék+ jelzésen Szokolyára. Innen az előbbi kisvonattal, vagy busszal lehet visszajutni Kismarosra. Ez a kör kb. 13 km.

Ha reggel nem vonatoztok, hanem egyből Királyrétre mentek autóval, akkor oda is, de nézzétek meg előtte, mikor megy az utolsó vonat.  


Szép és kisgyerekesek számára alkalmas helyek vannak Törökmező környékén is, csak ott vasút nincs. Ha érdekel, írok utakat ott is.


Börzsöny turistatérképet vigyetek magatokkal, mert a jelzések hiányosak lehetnek.

2012. ápr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
nincs
2012. ápr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4 kisvasút??? Na ezt nem is tudtam! :)


Köszönöm, hogy ilyen sokat foglalkoztál a kérdésemmel, megnézegetem térképen és ha az idő is megengedi útra kel(l)ünk! :)

2012. ápr. 6. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!