Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le akarok mondani a kenyérről,...

Le akarok mondani a kenyérről, de nem tudom mit ehetnék a suliben szendvicsek helyett?

Figyelt kérdés
Tippeket, tapasztalatokat várok!

2012. ápr. 29. 12:35
 1/8 anonim válasza:
Vagy valami diétás kenyeret,Gyümölcsöt,joghurtot,de teljeskiörlésű kekszeket is ehetsz.
2012. ápr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vigyél egy dobozban zabkását.
2012. ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vihetsz salátát is kis lezárható edényben, vagy zöldséglevest turmixolva üvegben.

Ehetsz abonettet, puffasztott rizst, gyümölcsöket, vihetsz turmixokat is.

2012. ápr. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ehetsz abonettet vagy puffasztott rizst.

Egyébként nem azért mondom, de pont reggel és délelőtt lenne szüksége a szervezetnek az energiára.

Én úgy fogytam 25 kilót egy év alatt, hogy csak délelőtt ettem szénhidrátot, de az rendes zsömle, meg péksüti volt és délután elhagytam a szénhidrátokat. Nem kell lemondani a kenyérről ha okosan beosztod, hogy mikor, mennyit eszel.

2012. ápr. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, de ha megfigyeled, akkor rájössz, hogy a fehér kenyérnél pocsákabb étel nincs. Gyors felszívódású szénhidrát, tehát hirtelen megemeli az inzulinszintedet, aztán leesik, és fél óra múlva kaparni fogod a falat az éhségtől.
2012. ápr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Barnakenyérből, korpás kifliből, rozsos kenyérből, magvas zsemléből készült ételeket szerintem vigyél, csak ne kenj rá egy kilónyi vajat, és szalámit se rakj rá. Vékony sona, RENGETEG zöldség (esetleg light sajtból pici) vékony réteg margarin mehet rá. Csak ne a büfébe vedd mert ott szerintem egy kilónyi vajat rákennek. Meg kevés benne a zöldség.


ehetsz még:

- pufirizs, puffasztott gabona

- volt olyan évfolyamtársam, aki kis tálkában gyümisalit vitt! szóval nem ciki!

- egyik osztálytársnőm (nem fogyózik!) volt hogy joghurtot hozott többször is. A natúr joghurtot válaszd, abban nincs cukor!

- a fiúk többször is leszaladtak a boltba és vettek KEFIIIRT! kajak:D meg zsemlét, meg felvágottat, és ott helyben készítették a szendvicset. Persze, poénból eleinte, de volt egy srác aki minimum 4szer is elment kefirért zsemléért (meg asszem sonkáért) 2 hét alatt. Kanalat vihetsz, vagy kérj a menzáról, büféből.

- gyümit is vihetsz. (banánnal vigyázz, kcal dús, de délelőtt belefér)

- korpovit keksz: pár darab jó, de ebből se jó túl sokat enni. Ez egy korpás keksz, egészséges (16 vagy 19 kcal/darab) de szerintem akkor inkább egy magvas zsemle jobb:)


Ne érezd cikinek a gyümit, vagy kis tálkában kaját vinni, mert nekem olyan évfolyamtársaim (csajok) is hoztak tálkában gyümisalit akik nem fogyóznak:)

2012. ápr. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. ápr. 29. 19:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy a fehér kenyér nem a legegészségesebb de nem abból van a baj, hogy eszik belőle az ember, hanem abból, hogy túl sokat és túl sokszor. Ehhez jön még a mozgásszegény életmód és a nap közben elfogyasztott többi szénhidrát.

Egy kevés reggel nem árt csak nem kell túlzásba vinni persze ha valami hasonlóan finom de egészségesebb dologgal lehet helyettesíteni akkor meg kell tenni.

Én nyolc évig kínlódtam a túlsúlyommal. Nem használt semmi, és tényleg szenvedtem az éhségtől. Viszont több, mint 15 éve nem eszek kenyeret. Egyszerűen csak azért mert nem szeretem. Pláne ezeket a vacak bolti vackokat, amiknek tényleg semmi köze a kenyérhez.

Kenyér helyett nálam zsömle volt meg más egyéb. Nyolc év sikertelen gyötrődés után jött a délelőtti szénhidrát akció. Egyből megindult a fogyás és egyszer sem éheztem, mert kitaláltam, hogy mikor, mit, mennyit és mivel. Még édesítővel készített süti is belefért egy héten egyszer.

Egy ideig barna kenyeret ettem délelőtt hát annál pocsékabb tényleg nincs. Abba is hagytam.

Addig volt gond amíg csak a zsírokra koncentráltam és nem figyeltem a szénhidrátokra. Pedig azoktól -én legalábbis- sokkal jobban meg lehet hízni. Meg kell találni az egyensúlyt.

Egyébként én is vittem salátákat meg ilyesmiket kis dobozkákban egyáltalán nem ciki. Néha otthon összeturmixoltam a főzeléket és beletettem egy olyan italos üvegbe, ami nem volt átlátszó. Délben jó kis ebéd volt. És senki se tudta, mit is iszogatok:)

2012. ápr. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!