Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen Utazási lehetőségek...

Milyen Utazási lehetőségek vannak belföldön, látnivalók?

Figyelt kérdés
Viszonylag friss pár vagyunk és szeretnénk elmenni valamerre nyaralni. Mivel az Alföldön élünk (Békés megyében) ezért innen minél messzebb szeretnénk kerülni,hogy egy picit kiugorjunk az itteni hétköznapokból. Eddig nem sok ötletünk támadt azért szeretnénk kérni egy kis segítséget. A válaszokat előre is köszönjük!

2012. máj. 28. 15:28
 1/2 anonim válasza:

Szerintem a bozsoki Sibrik kastélyszálló ( [link] ) nektek való hely. A szálloda nagyon romantikus környezetben van, Bozsok szélén, óriási, gyönyörű parkkal. A közelből sok túraútvonal indul a hegyekbe és a parkban csodálatos sétákat lehet tenni. Nyáron át lehet menni a a Rohonci tóhoz is fürdeni, és nagyon közel a szállodához (gyalog 2 perc) van egy lovarda.


A szobák egyszerűek, de jó állapotúak. Minden szobában van TV, és az előtérben Wifi, és billiárd asztal is van.


Remélem segítettem! :-)

2012. máj. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 polarbeer ***** válasza:

Én Balaton-felvidék párti vagyok, ha szerettek kicsit sétálni, szóval olyan 5-6 km még belefér, akkor erre fantasztikus helyek várnak rátok!! Minden tanúhegy újat, valami mást mutat!

Szigliget (vár, kastély, strand)

Badacsony (szőlők, bor, bazaltoszlopok, kilátók, strand, hajó)

Szent-György-hegy (szőlők, bor, barlang, bazaltorgonák, gyönyörű kilátás)

Csobánc (vár, a Föld legszebb kilátása ;) )


Ha már arrafelé jártok, ajánlom a Szentbékkállai kőtengert a Tapolcai tavasbarlangot, a Hegyestűt, és a Nagyvázsonyi várat, valamint a vár melletti kolostorromokat is. A Balaton meg ugye magától értetődő :) :)


Szinte minden faluban / városban találtok szállást, ha nem Balcsiparti, hanem felvidéki kis falut találtok, ami a tótól kb. 8-10 km, akkor ott nagyon olcsó falusi turizmus van, és kedvesek az emberek. Ajánlani tudom a falvak közül Káptalantótit, Nemesgulácsot, Salföldet, Kővágóörsöt, Köveskált, Dörgicsét. Nem *******-os szállodák, hanem olcsó, de (szerintem) minden igényt kielégítő vidékies családi házak.


Jó tervezgetést, és persze kellemes nyaralást Nektek!!

Üdv.: polarbeer

2012. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!