Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországon mely városok a...

Magyarországon mely városok a jó városok, melyek a rossz városok esetleg melyek a fejlett, vagy paraszt városok?

Figyelt kérdés
Csak olyan nagyobb városokat írjatok.

2012. júl. 24. 20:47
 1/6 anonim válasza:
53%
Hát iszonyatosan nagy különbség van nyugat és kelet Magyarország között, első ránézésre talán nem annyira, de aztán látszik...
2012. júl. 25. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de szerintem butaság ilyen kategóriákat felállítani és beskatulyázni egy-egy régiót vagy várost, meg az ott élő embereket. És ez nem felesleges polkorrektség: egyszerűen önmagadat csapod be, ha azt mondod, hogy "áh, Nyíregyháza tele van tirpákkal, dehogy megyek oda" (és ezért sosem jutsz el olyan fasza helyekre, mint Sóstó) vagy azt gondolod valakiről, hogy "na ez soproni, ott jó emberek élnek, ez biztosan nem ver át" (aztán meg jól átbasxz). Nem ilyen fekete-fehér a helyzet, minden városban van valami jó és valami rossz is, továbbá minden városban sok a rendes ember és TÚL sok a paraszt.
2012. júl. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én szoboszlói vagyok és éltem Nyíregyházán és Debrecenben is. Nyíregyháza nagyon tetszett, szép, patináns, tiszta, érdekes és élhető hely, rengeteg éretlmes fiatallal és nagyon kedves emberekkel. Azok tirpákoznak amúgy a legjobban akik soha életükben nem jártak Nyiregyen, na persze ugyanez elmondható a hurkásozókról, pestieknél a vidéki parasztozókról, a borsodiakat cigányozókról, stb. Az ilyenek amúgy jórészben IQ huszár, nagypofáju, bunkó hülyegyerekek.


Debrecen már annyira nem tetszett. Szerintem ahoz képest, hogy egy 210 ezer fős nagyváros halálunalmas és sivár, persze itt is vannak érdekes helyek és programok, de olyan mint egy nagy falu. Emberek terén nyílván itt le lehet általánosítani, több debreceni barátom van is van, de én sokkal több bunkó emberrel, műveletlen, hőzöngő fiatallal akadtam össze itt, mint Nyiregyen. Jóval barátságtalanabb város.

2012. nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*értelmes fiatallal...
2012. nov. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, Debrecen köztudottan az ország legnagyobb faluja és erről személyes tapasztalataim is vannak bőven! A munkám miatt gyakran járom az országot, Soprontól Gyuláig, de sehol nem találkozok akkora, olyan tipikusan "a kapa kiesik a szájból" féle, bunkó parasztokkal mint Debrecenben. A pestiek hozzájuk képest "porcelánlelkü" genlteman-ek. Aki mondjuk olyan finomabb bölcsész vagy művész lélek az nem nagyon fogja Debrecenben megtalálni a társaságát. Akikkel megismerkedtem, főleg fiatalokkal és intelligensebbek voltak, azokról is kiderült, hogy "bevándorlók", kolis vagy albiban élő egyetemisták. Szóval kiráz a hideg a debreceni emberek jórészének a taplóságától, meg úgy magától attól az ótvar ronda, dögunalom városuktól, amire, számomra teljesen érthetetlen módon olyan rohadt büszkék, mintha valami világváros metropolis lenne.


Nekem Szeged tetszett a legjobban! Egy igazi ékszeresdoboza az országnak, annyira más mint Debrecen! Kívül-belül nagyváros, az embert egyszerüen feldobja, magával ragadja az a hangulat, légkör ami ott van. Az emberek végtelenül segítőkészek, kultúráltak, kedvesek. Nincsennek elszállva, nem arcoskodnak, pedig nekik igazán lenne rá okuk, mert egy fantasztikus városuk van. A fiatalok jórésze is értelmes, a viágra abszolút nyitott, olvasott, rengeteg féle érdekes egyéniség van köztük, még egy átlag debreceni fiatal stílusa kimerül annyiban, hogy; "höhö, én vagyok a loki szurkoló faszagyerek". Nincs az az erőltett, semmitmondó, már-már beteges lokálpatriotizmus mint Debrecenben.


Szóval nálam a legjobb egyértelműen Szeged, a legrosszabb pedig Debrecen, ahova akkor sem költöznék, ha nekem fizetnének érte.

2012. nov. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mert: folyamatosan épülnek új munkahelyek! Lásd:

-Új vágohid

-Új autóalkatrész gyár

-Etanol gyár

Folyamatosan megujúló belváros

Lásd:

-Szórakoztató negyed

-Új uszoda csuzda park

Nagyon szép fesztiválok

-búsojárás

ugyhogy mohács a legélehetőbbváros és természetesen GYŐR

2012. dec. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!