Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szeged nagyon unalmas egy...

Szeged nagyon unalmas egy fiatalnak Budapesthez képest?

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 00:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Se szegedi, se pesti nem vagyok, mégis mindkettőben éltem-élek. Igen, ha Budapest a mérce, akkor Szeged unalmas az elérhető szolgáltatások terén. Nyilván társaságban minden más, Pesten is lehet halálosan egyedül lenni, és Szegeden is rátalálni életreszóló barátokra, de ez nem a város tulajdonsága.


Rövid távon (1-2-3 év) teljesen rendben van Szeged, főleg ha diák vagy. Sok ismerőst, barátot szerezhetsz, viszont már itt is megjelenik a tizedakkora városméret okozta korlát: ha nem a kocsmákat számolod, kb. 5-6 helynél többe nem tudsz elmenni kulturáltan szórakozni és ott is jó eséllyel ugyanazokkal az emberekkel fogsz találkozni, mint máshol. Ez lehet tök jó is a barátságok végett, de rossz is, hogy limitált azoknak a száma, akikkel összehoz a sors.


Ahogy az előző hsz-k is mutatják, valami oknál fogva a csongrádiak (főleg a Szeged környéki falvak, kisvárosok lakói) eléggé előítéletesek a pestiekkel szemben, én Bács-Kiskunból jövök és csak néztem a beszólásokon. De ha fiatal vagy ez úgysem lesz szempont, az egyetemisták 90%-nak nincs köze a városhoz tanuláson kívül.


Élvezheted Szegedet, ha a társasági életben méred a jólétedet. Ha abban, hogy hány helyre tudsz elmenni, azok sajnos száraz tények maradnak: 1 színház, 1-2 értelmes étterem + 5-6 jó kifőzde, ugyanennyi kiszállítós, kevés szórakozóhely, éjjel-nappali bolt tán 1 volt, amikor 3 éve elköltöztem, ilyenek. Mondjuk nyilván minden olcsóbb, azért ez is lehet szempont.

2013. márc. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Igen, egyetem miatt tettem fel a kérdést.

Gyakorlatilag egész életemben Budapesten éltem, és imádom is, mert egyszerűen gyönyörű, és imádom az állandó nyüzsgést, valamint, hogy ez nem egy halott város, a Belvárosban éjjel is majdnem ugyanannyian vannak, mint nappal.

Viszont valamiért az SZTE szimpatikusabb nekem, mint az ELTE vagy a Pázmány.

Voltam már egyébként Szegeden, nagyon tetszett, és így első benyomások alapján számomra Budapest után a második legszimpatikusabb magyar város, csak attól tartok, hogy a 1,7 milliós Budapest után a 170 ezres Szegeden nagyon unatkoznék.

Tudom, egyetemen a tanulás is épp elég elfoglaltság, de azért ami szabadidőm akad majd, azt nem unatkozással szeretném tölteni, elvégre is az egyetemi évek nem erről szólnak.

Itt nem csak a bulizásra gondolok, mert pl. Budapestben azért is szeretem a hatalmas méretét, hogy mindig találok egy-egy olyan helyet, ahol még nem jártam, és imádom ezeket a részeit is felfedezni.

2013. márc. 8. 20:32
 13/17 anonim ***** válasza:
25%
Pest nem koszosabb,büdösebb, mint a többi magyar "nagyváros" csak a saját megszokott környezetét az ember nem veszi górcső alá(vidékiek), de ha idegen környezetbe mennek(BP) akkor jobban figyelnek.Egyébként meg nem csak a "buli" miatt szeretik sokkal többen Pestet, hanem az emberek miatt is,nem vájkálnak úgy egymás életében,mint vidéken mert itt zajlik az élet,van jobb időtöltése az embereknek,míg vidéken az unalom közepette rosszindulatúskodnak,ezenfelül több az értelmiségi,világotlátott, akikkel értékes eszmecserét lehet folytatni. (Felhívnám a figyelmet arra,hogy nem Bp szerepel a hírekben legtöbbször, hogy a levegőben a szálló por koncentrációja meghaladja a határértéket. Nem emlékszem,hogy hol,de Bp-en van több olyan berendezés közterületeken,ami mutatja a levegő szennyezettségét,és én még a megengedett érték 11%-ánál nagyobbat nem láttam ott soha. Ezzel most nem azt mondom,hogy Pesten nem szokott szmog lenni,de el van túlozva ez a dolog is).
2013. márc. 9. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező: pontosan leírtad azt, amit én kerestem, éreztem :) Jó hely volt Szeged, 4 évet töltöttem ott, de amióta pesti vagyok, azért össze sem hasonlítható.


De ebben semmi meglepő nincs, az agglomerációt és az napi ideutazókat számítva az ország harmada Pesten van, Szegeden meg 1,5-2%-a. Egyszerű matek.


Ha tudsz sorrendet változtatni és a képzések közt nincs lényegi különbség, akkor meggondolnám a helyedben az ELTE-t.

2013. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%
ne csak a szórakozás legyen az egyetlen szempont! attól függ, hogy milyen szakra szeretnél jönni, de a képzés színvonala a legtöbb esetben legalább olyan színvonalú, mint BP-n. egyébként itt is vannak szórakozóhelyek, folyamatosan szerveznek bulikat és egyéb programokat az egyetemistáknak.
2013. márc. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

bár a válasszal valószínűleg elkéstem, de azért szeretném leírni a véleményemet úgymint szegedi és Budapest ismerő :D

Nem érzem úgy, hogy Szeged nagyon unalmas hely lenne még Budapesthez képest sem. A belvárosban rengeteg igényes pub, bár és söröző van, ahová a fiatalok és fiatalabbak (általában egyetemisták és 30 év alattiak) iszogatni és beszélgetni járnak és nem lerészegedni. Vannak art café-k, ahol van felolvasó est, karaoke est, amatőr színészek adnak elő valamit és mindezt ingyen, csak fogyasztani kell nyilván. Ha már színészetnél tartunk, akkor igen, színházból csak 3 van. Nemzeti Színház, Kisszínház és Pinceszínház. A Pince szintén a feltörekvő és egyetemista színészek illetve színészpalánták törzshelye, ők tartanak előadásokat. Koncertek vannak a Cooltour Café-ban, Rongy Kocsmában, Rock Clubban, Club Noirban stb. Diszkós helyek a Retro, Sing Sing, City Music Pub, Zacc Café, Patent stb... és kicsit talán a JATE Klub is, de az utóbbi igényes és megfizethető hely.

Éjjel-Nappali boltokból pedig nem csak 1 van, hanem legalább 10, szét szórtan a városban. Tudom, ez BP-hez képest kevés, de hajnali 2-3-ban nem sok embert látsz az utcán, ezért többre nincs is szükség. Glattfelder Gyula téren, Zrínyi utcában, Mars téren, Szilléri Sgt-n van éjjel-nappali bolt, az biztos. Akkor az Anna-kút-nál van egy éjjel-nappali kis tesco + legalább fél tucat éjjel-nappali multi szerte a városban. Ja és láttam éjjel-nappali dohányboltot is :D Akkor tavasztól őszig rengeteg a fesztivál a városban. Pl. Hídi vásár, Szabadtéri Játékok, Borfesztivál, Sörfesztivál, Pálinkafesztivál, Karácsonyi vásár, Halászlé Fesztivál és nyár végén pedig van a SZIN, ami idén elég gyengére sikeredett szerintem :/

Ha nagyon érdekel a kultúra, akkor szintén vannak lehetőségek. Móra Ferenc Múzeumban és a REÖK palotában sok érdekes kiállítás van egész évben, emellett ott van még a Fekete Ház és valami egyházi múzeum, de azok már kevésbé érdekesek. Ja és tanévközben minden héten többször van egyetemi buli, szóval ha a bulizás érdekel, akkor biztos nem fogsz unatkozni. A városban sem fogod nap mint nap ugyanazokat az embereket látni, sőt szerintem meg is fogsz lepődni időnként hogy mekkora tömeg tud lenni csúcsidőben. Nekem ez akkor tűnt fel, amikor hosszabb időt töltöttem Budapesten és hazajöttem. Ha szigorúan a plázákat értjük vásárlási lehetőségek alatt, akkor a város határozottan nincs eleresztve. Szerintem az Árkádon kívül nincs semmi normális bevásárlóközpont. A közlekedés színvonala sajnos sokat romlott az elmúlt 2 évben, mert sokat ritkítottak a vonalakon :/ de ha államis vagy, akkor a bérlet ingyen van. Az albérlet olcsóbb mint Budapesten, a szórakozóhelyek olcsóbbak, nem kell annyi időt töltened utazással mint a fővárosban. Az éjszakai élet, igen unalmasabb, de biztonságosabb is, mint ahogy a város maga is biztonságosabb mint Pest.

Ja és a munkalehetőségek sem a legjobbak, bár talán ez a válság miatt van így. Nem tudom hogy milyen szakra mész, de ha minden igaz 2015-től ugrásszerűen meg fog növekedni a biológus, fizikus, kémikus és mérnökök iránti kereslet az ELI lézerközpont miatt. Nekik talán jobb munkalehetőségeik lesznek.

ja és még egy dolog. Szegeden 30 ezer egyetemista van, ebből 20 ezer nappalis. A nappalisok kb. fele szegedi, szóval szerintem badarságot beszél az, aki azt mondja hogy a diákok mindenfelől jöttek és majd ez összetartja őket :P

2013. júl. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
"A földművelők utálják a fővárosból érkezőket..." Földművelők Szegeden? Jártál már egyáltalán Szegeden te szerencsétlen? Egy átlag rókusi, aki egy panel ötödik emeletén él, aztán baromi sok földet művel! Ti pestiek miért gondoljátok, hogy ti vagytok az egyetlen város ebben az országban, és rajtatok kívül csak tanyák vannak? Ezzel a szemlélettel végleg szakítani kéne, mint ahogy a vidék kifejezést is csak falvakra lenne szabad használni.
2014. jan. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!