Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek melyek a legjobb...

Szerintetek melyek a legjobb és legrosszabb kerületek a pesti oldalon?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat...

2013. máj. 14. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Egészében legjobb a IV. és V., csak ott kevesen tudnak lakást venni, a XIII., VI., VII. nagy része még jó, ha meg tolerálod a dugókat és van autód akkor a kertvárosi kerületek is jók tudnak lenni (XVI., XVII., XVIII.), bár az nagyon nem az én világom.
2013. máj. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Én a XVII. kerületben élek, és az V. kerületben dolgozom.

Reggel csúcsforgalomban is kb 40 perc alatt érek be, hazafelé kb ugyanannyi. Autóval vagy kerékpárral megyek.


Szeretek ott élni, mert Pest legtisztább levegőjű kerülete, csönd van és békesség, nyugalom, és madárcsicsergés :) Igaz, kertesházunk van. Nem kell fizetnem a parkolásért a házunk előtt, nem kell harcolnom a parkolóhelyért sem. Van a közelben egy csomó bolt, étterem, közel az M0, ha utazom, és a reptér is, ami nekem fontos, mert kéthetente repülök.

A legrosszabbak szerintem a belvárosiak, sosem bírtam azt a bűzt, zajt, koszt és tömegnyomort.

2013. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

A legjobb szerintem az V., de rendkívül drága... Én a belvárost szeretem. Jó még a VI-VII-VIII-IX. kerületek körúton belüli része is, meg XIII. Újlipótvárosa is szép... Nagyon jó Zugló a Városliget környékén, de kijjebb sem rossz... XVI. kerület is jó...

A legkevésbé a XX. és XXIII. kerületekbe költöznék.

2013. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
hééééé, a 23. kerület tök jó, csak annyi a baj, hogy Bp. legdélibb csücske, kiesik. Bár 10 perc alatt a Borároson vagy, na meg persze ott az MO-ás. Szép családias kertes házak, csönd. Hétvégén, akár egy falu. Bár igaz, hogy nincs egy mozi se. A 8. 9. kerületeket hanyagold, ja és Kőbányát is.
2013. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi számít neked jónak.

Ha a belvárosi nyüzsgést szereted, akkor szerintem az összes belső kerület (V, VI, VII, VIII, IX) élhető, bár a VIII. és a IX. szinte kizárólag a Nagykörúton belül (illetve a IX. kerületnek még élhető része a József Attila-lakótelep is /3-as metró vonalán/).

A külvárosok közül jónak számít Újpest (IV), Angyalföld-Újlipótváros (XIII), Zugló (XIV), XVI. kerület, Rákosmente (XVII), de sok jó része van Pestszentlőrincnek is (XVIII).


Nem igazán lehet kiemelni a legjobbat vagy a legrosszabbat, mert minden kerületben vannak jobb, illetve rosszabb környékek.


Általában Józsefvárost (VIII) és Kőbányát (X) tartják a legrosszabb kerületeknek, de azért a kép valamivel árnyaltabb: Józsefváros körúton belüli része nagyon menő, nem véletlenül hívják Palotanegyednek, Külső-Józsefváros ellenben tényleg egy gettó. Kőbányán nincsenek ennyire éles ellentétek, bár ki lehet jelenteni, hogy Óhegy városrész (a 85-ös busz vonalán a Harmat és a Mádi utca környéke) kellemesnek mondható, viszonylag kevés c típusú állampolgárral, míg Kőbánya, városközpont környéke elég katasztrofális, illetve az Újhegyi lakótelep sem a legjobb.

2013. júl. 12. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Süle Dominik ***** válasza:
80%
Szia. Gondolom már nem esedékes a kérdés de én a helyedben Zuglóba(XIV) költöznék ezen belül is Alsórákosra vagy Rákosfalvára.(77/82-es trolibusz vonala illetve a 80/81-es vonala) Kiváló levegő jó fej emberek házak is jólnéznek ki és elég zöld is a terület ráadásul talán a XIV.-nek van a legjobb tömegközlekedése. Reggel nem az autók és buszok zajára ébredsz hanem a trolibuszok hangjára ami viszonylag csendesebb és nyugtatobb. Én már csak emiatt is oda költöznék.
2016. szept. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!